Fight Nights Global 73 – wyniki. Brandao ucieka z klatki, Palhares kontrowersyjnie przegrywa

Ciekawa gala Fight Nights Global 73 za nami. Nie obyło się bez kontrowersji, jak choćby w walce wieczoru, gdy jeden z wojowników opuścił klatkę w drugiej rundzie odmawiając walki. Ale smaczków było więcej!

Oto pełne wynik wczorajszej gali:

Walka wieczoru:
Akhmed Aliev
pok. Diego Brandao przez TKO (rezygnacja z walki, runda 2, 3:44)

Pozostałe:
Fabio Maldonado pok. Kurbana Omarova przez poddanie (gilotyna, runda 3, 3:01) o pas wagi półciężkiej
Shamil Amirov pok. Rousimara Palharesa przez niejednogłośną decyzję sędziów
Artur Aliskerov pok. Sergey’a Pogodaev’a przez jednogłośną decyzję sędziów
Vladimir Dayneko pok. Sultana Murtazalieva przez jednogłośną decyzję sędziów
Yusup Suleymanov pok. Alexandra Panova przez TKO (ciosy, runda 1, 1:38)
Magomed Abdulvagabov vs. Nursultan Ruziboev wynik walki jako no-contest (przedwczesne przerwanie, runda 1, 4:12)
Timur Khizriev pok. Martirosa Grigoryana przez TKO (ciosy, runda 1, 2:09)
Ivan Lukin pok. Solekha Khasanova przez jednogłośną decyzję sędziów
Miguel Felipe pok. Magomedgadzhi’ego Gadzhiyeva przez TKO (ciosy, runda 1, 4:47)
Magomedgadzhi Sirazhudinov pok. Abdulkhakima Medjidova przez jednogłośną decyzję sędziów
Ubaydula Ibragimov pok. Antona Lebedeva przez TKO (ciosy, runda 1, 2:59)

W walce wieczoru Diego Brandao najpierw ugryzł w ucho swojego przeciwnika, a następnie zainkasował od niego kilka nielegalnych ciosów po tym, jak sędzia przerwał starcie prowadzone w parterze. Odpowiedział również nielegalnym kopnięciem z pleców i zdenerwowany opuścił klatkę:

Fabio Maldonado
wywalczył zwakowany pas wagi półciężkiej po tym, jak poddał w trzeciej rundzie Kurbana Omarova:

Do ciekawej i kontrowersyjnej sytuacji doszło w walce znanego doskonale polskim fanom MMA Rousimara Palharesa z Shamilem Amirovem. Po bardzo wyrównanej walce sędziowie zadecydowali niejednogłośnie o zwycięstwie Amirova, który podczas ogłoszenia werdyktu nie miał siły utrzymać się na własnych nogach. Wielu komentatorów widziało w tym pojedynku wygraną Brazylijczyka. Oto cała walka:

źródło: Twitter, YouTube