Pierwotnie planowane zestawienie pomiędzy Johnem Makdessim a Nasratem Haqparastem, do którego miało dojść 19 lutego, nie będzie miało miejsca, bowiem ten pierwszy nabawił się kontuzji. 26-latek w takiej sytuacji wystąpi tydzień wcześniej, mierząc się z Bobbym Greenem.

Ujawniono już lokalizację oraz plakat promujący zaplanowanego na 12 lutego wydarzenia UFC 271. To zwieńczone zostanie przez rewanżową konfrontację na szczycie wagi średniej – Israel Adesanya (21-1) kontra Robert Whittaker (23-5), a rozegra się w Houston.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez UFC (@ufc)

Jak potwierdza mnóstwo zagranicznych portali, w tym MMA Junkie, rozpiskę tę wzbogaci również rywalizacja mającego na koncie ponad 40. zawodowych startów, Bobby’ego Greena (28-12-1) wraz z powracającym po bolesnej przegranej, Nasratem Haqparastem (13-4).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Haqparast po raz ostatni postawił stopę w oktagonie UFC, podczas wrześniowej gali z numerem 266. Stanął wtedy w szranki z Danem Hookerem (21-11) i przewalczywszy pełny, 15-minutowy dystans, finalnie musiał uznać wyższość rywala, jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich. Porażka ta przerwała jednocześnie jego wcześniejszą serię dwóch triumfów, w ramach której pokonywał kolejno Alexa Munhoza (6-2) oraz Rafę Garcię (13-2).

Green natomiast z ostatniej konfrontacji wychodził jako zwycięzca. Miała ona miejsce w październiku 2021, gdy podczas UFC 268 skrzyżował rękawice z byłym pretendentem do pasa – Alem Iaquintą (14-7-1) i nie mając większych kłopotów, rozbił go już w inauguracyjnej odsłonie.

Źródło: MMA Junkie