Montaño i Eubanks zmierzą się w walce o inauguracyjny pas kategorii muszej UFC

źródło: UFC.com

Spore niespodzianki oglądaliśmy w The Ultimate Fighter 26. Zobaczyliśmy kilka ciekawych skończeń, dobre i mocne walki, ale przede wszystkim poznaliśmy nazwiska pań, które zawalczą w pierwszym mistrzowskim starciu o pas kategorii muszej UFC.

Do finału programu dotarły zawodniczki rozstawione pierwotnie z numerami 12 i 14. Nicco Montaño (3-2), czyli 14. w programie, pokonała po drodze Lauren Murphy (9-3), Montanę Stewart (7-4) oraz Barb Honchak (10-2). Z kolei rozstawiona z 12. Sijara Eubanks (2-2) zwyciężyła w pojedynkach z Maią Stevenson (6-4), DeAnną Bennett (8-3), zaś wczoraj sensacyjnie pokonała faworyzowaną przez specjalistów Roxanne Modafferi (21-13).

Obie panie zawalczą ze sobą już 1 grudnia na gali TUF 26 Finale, a stawką będzie inauguracyjny pas kategorii muszej UFC.

Drogę do finału przedstawia poniższy wykres:

źródło: Wikipedia

Wygrana jednej z nich odpowie nam na pierwsze ważne pytanie dotyczące dywizji do 125 Ibs. w UFC. Na drugie pytanie, czyli kto zmierzy się z mistrzynią w jej pierwszej obronie, poznamy odpowiedź tydzień później: 8 grudnia Agnieszka Niedźwiedź (10-0) stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego Invicta FC, co będzie prawdopodobnie ostatnim krokiem przed zmianą pracodawcy. Naturalnym krokiem wydaje się zatem zestawienie dwóch mistrzyń: UFC i największej kobiecej organizacji MMA – Invicta FC.