Site icon InTheCage.pl

Były mistrz KSW zwycięża po rocznej przerwie w startach [WIDEO]

Ibragim Chuzhigaev, były mistrz kategorii półciężkiej polskiej organizacji KSW, odniósł sukces na gali AMC Fight Nights 124, pokonując Hoseine Helaliego. Zawodnik zakończył pojedynek już w pierwszej rundzie, poddając rywala duszeniem gilotynowym.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ibragim Chuzhigaev (18-5) udanie powrócił do sportowej aktywności po rocznej przerwie spędzonej poza oktagonem. Ostatni raz zawalczył na gali KSW 85, gdzie efektownie poddał Bogdana Gnidkę duszeniem trójkątnym rękoma w drugiej rundzie.

Wczoraj eks mistrz KSW wystąpił na gali AMC Fight Nights 124 w Armenii. Jego rywal – Hosein Helali wydał się zupełnie bezradny wobec umiejętności zapaśniczych i grapplingowych Ibragima. W połowie pierwszej rundy Irańczyk wylądował w mocnym uchwycie Chuzhigaeva i chwilę później sędzia musiał przerwać walkę.

Przed dołączeniem do KSW Chuzhigaev rywalizował w organizacji ACA, wcześniej znanej jako ACB. W tym okresie odnotował kilka znaczących zwycięstw nad takimi zawodnikami jak Piotr Strus, David Mitchell czy Lee Chadwick. W KSW Ibragim rozwinął skrzydła – zdobył mistrzowski pas wagi półciężkiej pokonując Tomasza Narkuna, a następnie – również decyzją sędziów – odprawił aktualnego zawodnika UFC, Ivana Erslana.