Udany występ Mateusza Gamrota w miniony weekend, podczas UFC Vegas 57, skutkuje sporym awansem w oficjalnym rankingu wagi lekkiej UFC! Polak melduje się w najlepszej dziesiątce – konkretniej na ósmej pozycji. 

Mateusz Gamrot (21-1) niedawno zaliczył pod sztandaem amerykańskiego giganta piąty występ w dotychczasowej karierze. Skrzyżował rękawice z faworyzowanym Armanem Tsarukyanem (18-3) i po mocnej, wyrównanej, pięciorundowej batalii, finalnie sięgnął po jednogłośne zwycięstwo na kartach sędziowskich. Obaj zawodnicy zostawili wtedy w oktagonie całe serce, za co zostali nagrodzeni bonusem pieniężnym.

Zobacz także: Łowca bonusów! Mateusz Gamrot i Arman Tsarukyan nagrodzeni za najlepszą walkę wieczoru UFC Vegas 57!

„Gamer” ma teraz kolejny powód do radości! Przy okazji najnowszej aktualizacji oficjalnych rankingów UFC, zaliczył awans aż o cztery pozycje! Wyprzedził tym samym kilka naprawdę dużych, medialnych nazwisk, jak chociażby Tony Ferguson (25-7), czy Conor McGregor (22-6).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Choć póki co nie wiadomo dokładnie, jak będzie wyglądać jego najbliższa przyszłość w globalnym potentacie, on sam zdecydowanie nie samierza zwalniać tempa – wręcz przeciwnie! Na jego celowniku znalazł się były pretendent do pełnoprawnego tytułu, Justin Gaethje (23-4).

Źródło: ufc.com