Site icon InTheCage.pl

KSW 48 w Lublinie! Parnasse vs. Szymański o tymczasowy pas, powrót Jurasa

źródło: materiały prasowe KSW

Jak poinformował Polsat Sport, organizacja KSW zawita do kolejnego miasta w kraju nad Wisłą. 27 kwietnia w hali Globus w Lublinie odbędzie się KSW 48.

W najważniejszych walkach wieczoru kibice obejrzą starcie o tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej pomiędzy Romanem Szymańskim (11-4) a Salahdine’em Parnasse (12-0-1) oraz Łukasza Jurkowskiego (16-11), którego rywalem w rewanżowym pojedynku za porażkę sprzed 14 lat będzie Stjepan Bekavac (19-9).

Ze względu na konieczność obrony pasa wagi lekkiej przez aktualnego posiadacza dwóch tytułów mistrzowskich, Mateusaz Gamrota, na gali w Lublinie zobaczymy walkę o pas tymczasowy dywizji piórkowej miedzy rewelacyjnym Francuzem, Salahdine’em Parnasse i powracającym po dłużej przerwie i zwycięstwie na grudniowej gali KSW 46 Romanem Szymańskim.

Parnass swoją bytność w KSW rozpoczął od pewnej wygranej z Łukaszem Rajewskim, a w kolejnych dwóch starciach stanął naprzeciw byłych mistrzów kategorii piórkowej Artura Sowińskiego oraz Marcina Wrzoska i wypunktował ich w dominującym stylu.

Roman Szymański po mocnym boju z Danielem Torresem na KSW 46 powrócił na ścieżkę zwycięstw. Była to już trzecia wygrana Poznaniaka w okrągłej klatce (po Sebastianie Romanowskim i Denilsonie Nevesu).

Na KSW 48 w Lublinie zobaczymy w akcji także Łukasza Jurkowskiego. Po ponad 6 latach przerwy od startów, Juras zawalczył najpierw na Stadionie Narodowym, wygrywając tam z Rameau Thierrym Sokoudjou, a następnie z powodu kontuzji nie wyszedł do drugiej rundy walki z Martinem Zawadą na KSW 42, przegrywając całe starcie.

Z najbliższym rywalem, Stjepanem Bekavacem, Jurkowski walczył po raz pierwszy w grudniu 2005 roku na gali Ultimate Nokaut 3 w chorwackiej Rijece. Polak przegrał wówczas przez TKO w drugiej rundzie starcia. Walka przed rodzimą publicznością będzie zatem dla Łukasza okazją do zrewanżowania się Chorwatowi.