Site icon InTheCage.pl

Mistrz KSW na temat Damiana Janikowskiego: „Trochę taki arogancki się zrobił”

Przyszły rywal Damiana Janikowskiego jest mocno zmotywowany, aby wygrać pojedynek przed czasem. Podał konkretny powód.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Już 20 lipca Paweł Pawlak (23-4-1) stanie do kolejnej obrony pasa wagi średniej. W walce wieczoru gali KSW 96 po raz drugi w zawodowej karierze skrzyżuje rękawice z Damianem Janikowskim (10-5-0). Ich pierwsza konfrontacja zakończyła się decyzją sędziów na korzyść „Plastinho”. Obaj panowie w mediach zazwyczaj wyrażali się na swój temat z szacunkiem i sympatią.

Wygląda na to, że sytuacja trochę się jednak zaostrzyła. Reprezentant łódzkiego Octopusa w podcaście MMA Lifestyle zdradził, że jest mocno zmotywowany, aby rozstrzygnąć nadchodzące starcie przed czasem. Wszystko za sprawą wypowiedzi medalisty olimpijskiego, z którymi aktualny czempion nie do końca się zgadza.

Na Damiana akurat też jestem nakręcony. I to bardzo mocno ogólnie. Damian trochę taki arogancki się zrobił w swoich wypowiedziach, w wywiadach. Słyszałem tak za plecami trochę, że mówi, że nasza pierwsza walka była generalnie bardzo wyrównana, choć ja uważam, że nie była bo pierwsze rundy robiłem co chciałem tak naprawdę i punktowałem. On zaczął coś tam robić w ostatnie półtorej minuty, dwie. Zaczął próbować obalać itd. Ja to wygrałem 30-27 w ogóle, więc nie do końca to jest wyrównane. I on myśli, że ma na mnie sposób, tak? Tak powtarza, że wie co ma ze mną zrobić, żeby wygrać. (…) Ta arogancja i pewność siebie Damiana mnie tak nakręca, że ja w tej klatce chcę go po prostu skończyć przed czasem.

Pawlak pod sztandarem największej polskiej organizacji MMA nie zaznał jeszcze smaku porażki. Czy popularny „Damiano” będzie w stanie przerwać tę znakomitą passę?