Po spędzeniu wpierw kilku minut na dole, Adam Pałasz zdołał w końcu wykopać przeciwnika, który niespodziewanie doznał kontuzji kolana.

Cosic rozpoczyna pojedynek agresywnie, zamykając Polaka na siatce i walcząc o sprowadzenie, którego nie jest w stanie zdobyć przez kilka pierwszych prób. W końcu robi to z sukcesem, ale Pałasz szybko odwraca pozycję, choć szybko ją traci gdyż Donald się wije i toruje sobie powrót na nogi dzięki próbie dźwigni na nogę. Cosic ponownie wbija się w nogi Adama i tym razem zdobywa sprowadzenie. Polak ustabilizowany w półgardzie, tym razem nie jest już w stanie wykreować żadnego kotła, choć po chwili uzyskuje pełną gardę. Próbuje się skręcać, jednakże końcowo ląduje w coraz gorszych pozycjach, przez chwilę Cosic próbuje wybrać nawet jego rękę do kimury, jednakże nie stworzył żadnego zagrożenia. Adam odzyskuje półgardę, próbuje się podnieść i po chwili kotła skutecznie wykopuje przeciwnika i wstaje na nogi, jednakże Cosic doznał kontuzji kolana i nie może się podnieść! Pałasz zdzielił go jeszcze uderzeniem z góry, jednakże sędzia przerwał pojedynek.

Adam Pałasz (7-1) notuje zatem udany debiut w organizacji OKTAGON MMA, a także drugie zwycięstwo z rzędu.