Najlepsza zawodniczka w historii tej dywizji – Dana White rozpływa się w zachwytach nad Joanną Jędrzejczyk

666

Czy byliśmy świadkami najwspanialszej walki kobiecego MMA w historii? Wielu obserwatorów jest tego zdania. Do ich grona należy również prezes UFC, Dana White, który widzi w tym pojedynku mocną kandydaturę do Hall of Fame.

Zapytany podczas konferencji prasowej, czy po takim występie Weili Zhang i Joanny Jędrzejczyk myśli już o ponownym zestawieniu tych zawodniczek, odpowiedział szybko:

Widzieliście, jak one wyglądały po walce? Obie są już w szpitalu. Nie wezmą udziału w konferencji prasowej, nie rozmawiają z mediami. Obie udały się od razu do szpitala. Teraz muszę wrócić do domu i dostać czas na wyleczenie ran zanim zaczniemy rozmawiać o jakiejkolwiek walce z ich udziałem.

Jeden z dziennikarzy zapytał White’a, czy może określić walkę Joanny z Zhang najlepszą kobiecą walką MMA w historii.

To była jedna z najlepszych walk jakie widziałem w ogóle. Tak sądzę. jak teraz o tym myślę, na szybko, to jedna z najlepszych walk, jakie wiedziałem i najlepsza walka kobiet.

Po trudniejszym okresie w swojej karierze, gdy Joanna Jędrzejczyk przegrała dwie walki z Rose Namajunas, a następnie dołożyła do tego jeszcze jedną porażkę z Valentiną Shevchenko w boju o pas wagi muszej, przyszła świetna walka z Michelle Waterson, a następnie wyrównane i bliskie starcie z Weili Zhang. Zapytany o to, czy widzi progres w umiejętnościach Polki i to, że pnie się coraz wyżej i jest coraz lepsza, White odpowiedział:

Joanna… ona idzie do walki, jest niesamowicie utalentowana, przychodzi, żeby wygrać, że zranić, żeby roznieść przeciwniczkę. Jest jedną z najgroźniejszych w historii!

White przyznał również, że starcie pań należy do kategorii tych, które powinny trafić do Hall of Fame.

To zdecydowanie była taka walka, w 100 procentach. I wydaje mi się, że macie takie samo uczucie. Mój telefon świrował w czasie tej walki. Wszyscy do mnie pisali twierdząc, że to najwspanialsza walką, jaką widzieli.

Z wielką estymą prezes UFC wyrażał się również o Weili Zhang, chwaląc jej determinację i odwagę, aby podejmować największe wyzwania.

Wyszła do walki z najlepszą w historii tej dywizji, z tą, która de facto zbudowała tę dywizję, z tą, która obroniła swój pas pięć razy. A do tego Joanna Jędrzejczyk wyszła do walki w niesamowitej formie, z ogromnym bagażem doświadczenia, przeważającym nad tym, co ma Weili. Wszyscy widzieliśmy, jak świetnie dziś wyglądała.

dodał White.

Zobacz także: Joanna to wygrała! – świat MMA pod ogromnym wrażeniem walki Zhang vs. Jędrzejczyk

źródło: Twitter