Site icon InTheCage.pl

UFC 250: Nunes vs. Spencer – relacja i podsumowanie karty wstępnej [WIDEO]

UFC 250: Nunes vs. Spencer – relacja i podsumowanie karty wstępnej [WIDEO]

Zapraszamy do przejrzenia szczegółowej relacji z karty wstępnej i WIDEO ze skończeń gali UFC 250.

145 lb: Alex Caceres (16-12, 1NC) vs. Chase Hooper (9-1-1)

Runda 1:

Hooper mocno ruszył, ale ruchliwy Caceres nie dawał się zamykać na siatce i karcił mocnym sierpem niepokonanego rywala. Proste ciosy Alexa, Chase spróbował klinczu, ale został potraktowany mocnym ciosem, po którym ugięły się nogi pod niepokonanym zawodnikiem. Obszerny cep Caceresa, ale przestrzelony. Wysokie kopnięcie Alexa. Prawy Caceresa doszedł do szczęki dziurawego młodego zawodnika. Klincz, na rozerwanie którego, Alex potraktował przeciwnika kolanem. Zajęcie pleców przez Hoopera w uchwycie pod siatką. Próba wpięcia nogami, ale Caceres sprytnie wyszedł z niedogodnej pozycji. Walka ponownie wróciła do stójki, gdzie ponownie karty rozdawał starszy zawodnik. Mnóstwo pięści dochodziło do głowy niepokonanego zawodnika, obrotówka na korpus w wykonaniu Alexa. Niebywałe ilości ciosów dochodziły do głowy Hoopera, pod koniec rundy, rywal zdołał go jeszcze obalić i nawet zająć jego plecy, choć Hooper spróbował dźwigni na nogę.

Runda 2:

Hooper mocno ruszył w stójce, ale Caceres nie pozostawał dłużny, będąc ruchliwym i nastawionym głównie na kontry. Złapany klincz pod siatką, łokieć w wykonaniu Alexa. Próba wysokiego kopnięcia po zerwaniu uchwytu w wykonaniu Chase’a, jednak mocno poza celem. Zajęcie pleców Caceresa przez Hoopera, próba balachy, ale nieudana. Walka ponownie w stójce, kolano Chase’a w uchwycie pod ogrodzeniem. Siłowanie, chwilowa zmiana pozycji. Nieroztropne wysokie kopnięcie niepokonanego zawodnika, po którym wylądował na deskach. Obalenie po stronie Caceresa, który znalazł się w gardzie rywala, gdzie nie dał sobie zrobić większej krzywdy i po chwili wstał. Ponowna desperacka próba zainicjowania walki w parterze Hoopera, ale rywal nie dał się wciągnąć w jego grę, okopując wyłącznie nogi rywala po powrocie do stójki. Pod koniec walki, Hooper zainicjował klincz, ale niewiele zdołał zdziałać.

Runda 3:

Ostatnia runda rozpoczęta ponownie mocno przez Hoopera, wysokie kopnięcie młodego zawodnika. Caceres jednak solidnie karcił rywala, który za wszelką cenę niezbyt dobrą stójką, starał sobie utorować możliwość sprowadzenia. Ponownie zapięty klincz pod siatką, Hooper nie był tym razem w stanie zająć pleców przeciwnika. Niskie kopnięcia Alexa, dwa proste Chase’a. Kolejna nieudolna próba wciągnięcia rywala w gardę po stronie Hoopera. Wciąż jeszcze niepokonany zawodnik zbierał coraz więcej ciosów od rywala, ponownie desperacko inicjując klincz. Walka powróciła do stójki. Młody zawodnik wreszcie udanie wciągnął przeciwnika do parterowej potyczki, szukając poddań z pleców. Caceres przeszedł do bocznej, po chwili wracając do stójki, gdzie skarcił rywala kilkoma ciosami na koniec.

Alex Caceres jednogłośnie wypunktował Chase’a Hoopera, zapisując na jego koncie pierwszą porażkę w zawodowej karierze. Sędziowie widzieli pojedynek 3x 30-27.

185 lb: Ian Heinisch (14-3) vs. Gerald Meerschaert (30-13)

Runda 1:

Niskie wewnętrzne kopnięcie Iana Heinischa. Kilka ciosów prostych przestrzelonych przez Meerschaerta. Middlekick Geralda. Ruchliwy Meerachaert zainkasował mocnego prawego sierpa, po którym wylądował na deskach, znajdując się w żółwiu! Mnóstwo ciosów na gardę Heinischa dopełniło dzieła zniszczenia i zmusiło sędziego do przerwania walki.

145 lb: Cody Stamann (19-2-1) vs. Brian Kelleher (21-11)

Runda 1:

Niskie kopnięcie Briana Kellehera na rozpoczęcie rundy, kombinacja bokserska złożona z dwóch ciosów Cody’ego Stamanna. Zdecydowanie szybszy Stamann, który polegał głównie na umiejętnościach bokserskich. Cody spychał krótkimi ciosami prostymi przeciwnika na siatkę, ten jednak sprawnie wychodził z opresji. Wymiany, z których zdecydowanie celniej wychodził Stamann. Wysokie kopnięcie Cody’ego w głowę rywala znajdującego się na ogrodzeniu. Próba middlekicka Kellehera, skontrowana lewym sierpem rywala, w konsekwencji, przeciwnik znalazł się w parterze. Szybko jednak, walka wróciła do stójki, gdzie agresywniejszym i bardziej napierającym zawodnikiem był Cody. Dobry prawy sierp w wykonaniu Briana. Kolano pogromcy Damiana Stasiaka na tułów przeciwnika. Niskie kopnięcie Kellehera, kilka celnych ciosów Stamanna.

Runda 2:

Presja ze strony Stamanna, Kelleher z przestrzelonymi kopnięciami. Próba wysokiego kopnięcia, kombinacja bokserska Cody’ego doszła do głowy rywala. Krótkie ciosy Stamanna, które regularnie karciły rywala. Klincz, na rozerwanie łokieć Cody’ego. Ponownie stójka, gdzie zdecydowanie skuteczniejszy był Stamann. Lewy prawy Cody’ego, który doszedł do głowy przeciwnika. Celny i szybki Stamann sprawiał sporo problemów Kelleherowi. Chwilowy klincz pod siatką, ale walka szybko wróciła na środek oktagonu. Lewy prosty Cody’ego. Mocny lewy sierpowy w wykonaniu Stamanna pod siatką doszedł do głowy rywala. Stamann nie pozostawał jednak dłużny, klincz pod siatką na środku oktagonu, po chwili rozerwany przez Cody’ego, który wpakował cztery ciosy przeciwnikowi. Sprowadzenie w wykonaniu Stamanna, który znalazł się w gardzie, wyprowadzając krótkie i niezbyt dewastujące ciosy. Brian starał się głównie robić pasywność, próbując także gumowej gardy. Kelleher z łokciem z dołu, próba wstania do stójki. Rozerwanie klinczu, łokieć Cody’ego, próba obrotówki, jednak przestrzelona.

Runda 3:

Niskie kopnięcie Kellehera, przechwycona noga przez Stamanna, parter – z góry Cody. Walka powróciła jednak do stójki, Stamann zamknięty chwilowo na ogrodzeniu, ale szybko zdołał powrócić na środek oktagonu.  Kelleher jednak mocno napierał na przeciwnika, traktując go ciosami sierpowymi i niskimi kopnięciami. Weteran organizacji UFC wywierał presję, próbując po zepchnięciu oponenta na ogrodzenie sprowadzenia, jednak nieudanego. Cody próbował celować głównie ciosami prostymi, ale rywal był bardzo agresywnie nastawiony – karcił przeciwnika ciosami sierpowymi i kopnięciami. Niskie kopnięcie, próba kombinacji rozpoczęta od podbródkowego w wykonaniu Kellehera. Na koniec rundy, próba sprowadzenia po stronie Briana, ale rywal zapiął gilotynę w kontrze. Nie wystarczyło jednak czasu.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Cody’ego Stamanna jako zwycięzcę, punktując 3x 30-27.

185 lb: Charles Byrd (11-6) vs. Maki Pitolo (12-6)

Runda 1:

Maki Pitolo ruszył z kombinacją bokserską, która jednak doszła do gardy rywala. Trafił mocnym prawym! Ugięły się kolana pod Charlesem Byrdem, który jednak szybko i sprawnie przeniósł walkę do klinczu pod siatką, choć to Pitolo sprowadził przeciwnika do parteru i znalazł się z góry. Po chwili jednak, Byrd był w stanie obrócić pozycję i to on znajdował się w pozycji dominującej. Byrd zajął plecy rywala, spuścił kilka krótkich ciosów na głowę przeciwnika, ale po chwili zdołał obrócić pozycję i znalazł się na górze, prawie wpinając się za plecy przeciwnika. Rywal wstał i wykorzystując ogrodzenie spróbował sprowadzić przeciwnika do parteru, udanie! Wyniesienie i od razu pozycja boczna po stronie Byrda, kilka mocnych ciosów spadło na głowę rywala.

Runda 2:

Bardziej agresywnie ruszył Byrd, Pitolo odgryzał się jednak krótkimi ciosami prostymi. Mnóstwo ciosów na tułów wyprowadzanych przez Pitolo! Rywal padł na deski, gdzie Maki dopełnił dzieła zniszczenia ostrzeliwując oponenta w parterze! Sędzia przerwał.

125 lb: Jussier Formiga (23-8) vs. Alex Perez (24-5)

Runda 1:

Alex Perez rozpoczął od niskich kopnięć. Kilka wymian, głównie zainicjowanych przez Pereza, wyprowadzonych w powietrze. Formiga spokojnie podchodził do pojedynku, dobrą bokserską kombinacją trafiając przeciwnika. Perez ponownie skupiał się na kopnięciach. Alex zaczął przestrzelać coraz więcej ciosów, ale Formiga zaczął czytać przeciwnika i dobrze kontrował. Zwarcie w klinczu, mocne kopnięcie Pereza na wykroczną nogę rywala. Formiga na deskach! Wstał, jednak ponownie zainkasował mocne niskie kopnięcie, po którym sędzia przerwał walkę, widząc Brazylijczyka leżącego na plecach po lowkicku.

205 lb: Alonzo Menifield (9-1) vs. Devin Clark (12-4)

Runda 1:

Devin Clark od samego początku ruszył po sprowadzenie, jednak jedyne, co zyskał, to klincz pod siatką, który został szybko obrócony przez Alonzo Menifielda. Kilka niskich kopnięć z klinczu w wykonaniu dociskanego do siatki Clarka. Kilka bomb Menifielda doszło do głowy Clarka, który w swoim stylu, chwiejąc się na nogach, spróbował obalenia, które rywal sprytnie wybronił. Świetny łokieć w klinczu spowodował przymknięcie oka Devina. Kolana w uchwycie pod ogrodzeniem w wykonaniu Alonzo! Kolejne kolano i łokieć na głowę przyjęte przez Clarka. Walka powróciła do stójki, gdzie Devin potraktował przeciwnika kilkoma cepami na gardę, po chwili poszedł po obalenie, ale doskonale wybronione przez oponenta. Klincz pod siatką na zakończenie walki.

Runda 2:

Devin Clark ponownie ruszył po sprowadzenie od początku rundy, ale przeciwnik nie pozwolił na sfinalizowanie próby.  Wysokie kopnięcie Menifielda skierowane na przeciwnika zamkniętego pod siatką. Ponownie klincz pod siatką, pod kontrolą niepokonanego zawodnika. Krótkie ciosy na tułów i głowę po stronie Alonzo, ciosy podbródkowe. Clark zamknięty na siatce machał rękoma, rozpuścił wiatraki, ale po chwili wpadł w klincz zainicjowany przez przeciwnika. Obrócenie pozycji, jednak nie na długo. Przewagę w liczbie ciosów wyprowadzanych z klinczu miał jednak Devin, choć stale był kontrolowany w uchwycie pod ogrodzeniem przez przeciwnika. Menifield nieroztropnie opuszczał ręce i był stale trafiany przez przeciwnika.

Runda 3:

Bliźniacza akcja, jak w dwóch poprzednich rundach, po dwóch ciosach, Clark ruszył po sprowadzenie, ale uchwytem był w stanie jedynie zainicjować klincz pod ogrodzeniem. Krótka wymiana ciosów na środku oktagonu, gdzie celniejszy był Devin, który po chwili ponownie ruszył po sprowadzenie, ale rywal skutecznie je wybronił. Klincz pod siatką, kontrola po stronie niepokonanego zawodnika, który sam spróbował zainicjować sprowadzenie, ale nieudanie. Obrócenie pozycji, uchwyt, pierwsze udane obalenie po stronie Clarka, próba duszenia, rozciągnięcie rywala. Alonzo próbował wstać, co mu się finalnie udało, ale znajdował się w klinczu. Clark obrócił pozycję pod ogrodzeniem. Klincz zerwany, ponowna próba sprowadzenia pojedynku do parteru w wykonaniu Clarka. Nieudana, klincz, krótkie ciosy Menifielda, wymiana na koniec walki z obu stron.

Devin Clark jednogłośnie wypunktował Alonzo Menifielda w oczach sędziów, którzy punktowali: 30-27, 2x 29-28.

150 lb: Evan Dunham (18-9-1) vs. Herbert Burns (11-2)

Runda 1:

Evan Dunham rozpoczął od prawego, Herbert Burns za wszelką cenę próbował wciągnąć rywala w parter, jednak nieskutecznie. Brazylijczyk zbierał ciosy od rywala, w końcu Burns zajął plecy rywala, gdzie bez problemu zapiął duszenie zza pleców. Amerykanin odklepał!

Exit mobile version