Urijah Faber typuje wygraną Conora McGregora w walce z Khabibem Nurmagomedovem na UFC 229

źródło: ufc.com, BJPenn.com

W rozmowie z TMZ Sports, były zawodnik UFC i członek Galerii Sław tej organizacji, Urijah Faber, przyznał, że typując walkę wieczoru galu UFC 229 skłania się ku opcji, zakładającej wygraną szalonego Irlandczyka.

Jak podkreślił Faber, przed spotkaniem w klatce UFC Conora McGregora (21-3) ani Jose Aldo, ani Chad Mendes, nie byli przyzwyczajeni do tego, aby kończyć walkę na deskach po nokaucie. A to właśnie stało się z nimi w pojedynku z Irlandczykiem. Ten fakt najbardziej przekonuje zatem Urijah do tego, aby w walce wieczoru UFC 229 typować zwycięstwo The Notorious’a.

Faber, który sam był kiedyś brany pod uwagę jako potencjalny przeciwnik dla Conora na gali UFC 196 jest zdania, że szybkie pięści McGregora zrównoważą w klatce zapaśniczą przewagę Khabiba Nurmagomedova (26-0).

Sądzę, że szanse w tym pojedynku są na korzyść Conora, bo każda runda zaczyna się w stójce. I o ile Khabib nie będzie w stanie obalać go raz za razem, od samego początku, to siła będzie po stronie Conora.

Chad Mendes, Jose Aldo – ci goście nie dają się ot tak często nokautować. Dlatego stawiam [na wygraną McGregora – przyp. red.].

Wygląda jednak na to, że głos Fabera jest jednym z niewielu, gdyż w ocenie bukmacherów, faworytem starcia w walce wieczoru UFC 229 w Las Vegas jest Khabib Nurmagomedov.

Zobacz także: Nurmagomedov faworytem w starciu z McGregorem – pierwsze kursy bukmacherskie

 

źródło: YouTube/TMZ Sports