Anderson Silva stoczy z Uriahem Hallem ostatni pojedynek w karierze

184
mmajunkie.com

Długoletni i zdecydowanie najbardziej dominujący mistrz kategorii średniej organizacji UFC – Anderson Silva wejdzie po raz ostatni do oktagonu, mierząc się z Uriahem Hallem.

Najbardziej utytułowany w historii mistrz kategorii średniej organizacji UFC – Anderson Silva stoczy pożegnalny pojedynek 31. października w main evencie, spotykając się z Uriahem Hallem.

O zestawieniu oficjalnie poinformował szef organizacji UFC – Dana White, obwieszając na konferencji po gali z cyklu Contender Seriesiż będzie to ostatnia walka w karierze Brazylijczyka, mimo, że na kontrakcie pozostały mu jeszcze dwa pojedynki.

45-letni już „Pająk” nie notuje ostatnio najlepszej passy, po stracie pasa na rzecz Chrisa Weidmana i tym samym przerwaniu rekordowej serii 16 zwycięstw w organizacji UFC – Brazylijczyk przegrał pięć kolejnych pojedynków, zwyciężając tylko raz kontrowersyjną decyzją z Derekiem Brunsonem. Ostatni raz, były mistrz w akcji pojawił się podczas gali w Brazylii, gdzie uległ w pierwszej rundzie Jaredowi Cannonierowi.

Rywal Silvy – Uriah Hall miał na najbliższej, sobotniej gali stoczyć pojedynek w co-main evencie z Yoelem Romero, Kubańczyk jednak zmuszony był wycofać się ze starcia z powodu nieznanej do tej pory kontuzji. Zawodnik z Jamajki znajduje się aktualnie fali dwóch zwycięstw.

Silva i Hall byli już w przeszłości zestawiani. Ich starcie planowano 4 lata temu, na gali UFC 198, jednak z uwagi na chorobę „Pająka” – do walki wówczas nie doszło.

źródło: Dana White / twitter Bretta Okamoto