Jak Polacy radzą sobie w UFC? Lista zawodników i zawodniczek.

6352
Grafika: Marek Romanowski

Przedstawiamy listę aktualnych, a także byłych zawodników i zawodniczek występujących w największej organizacji na świecie. Ostatnia aktualizacja 12 lutego 2021 r.

Aktualne zawodniczki

Joanna Jędrzejczyk (kategoria słomkowa)
Klub: American Top Team
Rekord: 16-4
Rekord w UFC: 10-4

Kolejna walka:
– TBA

Trzy ostatnie walki:
– UFC 248, przegrana z Weili Zhang niejednogłośną decyzją, 7.03.2020
– UFC on ESPN+ 18, wygrana z Michelle Waterson jednogłośną decyzją, 12.10.2019
– UFC 231, przegrana z Valentiną Shevchenko jednogłośną decyzją, 08.12.2018

Debiut w UFC:
– UFC on Fox 12, wygrana z Julianą Limą jednogłośną decyzją sędziów, 26.07.2014

Karolina Kowalkiewicz (kategoria słomkowa)
Klub: Shark Top Team – FitFabric
Rekord: 12-6
Rekord w UFC: 5-6

Kolejna walka:
– TBA

Trzy ostatnie walki:
– UFC Auckland, przegrana z Xiaonan Yan jednogłośną decyzją, 22.02.2020
– UFC 238, przegrana z Alexą Grasso jednogłośną decyzją sędziów, 08.06.2019
– UFC on ESPN 2, przegrana z Michelle Waterson jednogłośną decyzją sędziów, 30.03.2019

Debiut w UFC:
– UFC on FOX 17, wygrana z Randą Markos jednogłośną decyzję sędziów, 19.12.2015

Aktualni zawodnicy

Marcin Tybura (kategoria ciężka)
Klub: Ankos MMA
Rekord: 21-6
Rekord w UFC: 8-5

Kolejna walka:
– UFC 260, Blagoy Ivanov (18-4, UFC 2-3), 27.03.2021

Trzy ostatnie walki:
– UFC Vegas 17, wygrana z Gregiem Hardy’m przez TKO, 19.12.2020
– UFC Fight Island 5, wygrana z Benem Rothwellem jednogłośną decyzją,, 10.10.2020
– UFC 251 wygrana z Maximem Grishinem jednogłośną decyzją, 11.07.2020

Debiut w UFC:
– UFC Fight Night 86, przegrana z Timothym Johnsonem jednogłośną decyzją sędziów, 10.04.2016

Jan Błachowicz (kategoria półciężka) – Mistrz UFC
Klub: WCA Fight Team
Rekord: 27-8
Rekord w UFC: 10-5

Kolejna walka:
– UFC 259, Israel Adesanya (20-0, 9-0 UFC), 6.03.2021 – walka o pas

Trzy ostatnie walki:
– UFC 253, wygrana z Dominickiem Reyesem przez TKO, 26.09.2020 – walka o pas
– UFC Rio Rancho, wygrana z Coreyem Andersonem przez KO, 15.02.2020
– UFC on ESPN+ 22, wygrana z Ronaldo Souzą niejednogłośną decyzją, 16.11.2019

Debiut w UFC:
– UFC Fight Night 53, wygrana z Ilirem Latifim przez KO, 04.10.2014

Michał Oleksiejczuk (kategoria półciężka)
Klub: Akademia Sportów Walki Wilanów
Rekord: 14-4-1NC
Rekord w UFC: 2-2-1NC

Kolejna walka:
– UFC 260, Modestas Bukauskas (11-3, 1-1 UFC), 27.03.2021 (NIEOFICJALNIE)

Trzy ostatnie walki:
– UFC Auckland, przegrana z Jimmym Crute przez poddanie, 22.02.2020
– UFC on ESPN+ 18, przegrana z Ovincem St. Preux przez poddanie, 28.09.2019
– UFC on ESPN+ 7, wygrana z Gadzhimuradem Antigulovem przez nokaut, 20.04.2019

Debiut w UFC:
– UFC 219, no contest, Khalil Rountree, 30.12.2017

Marcin Prachnio (kategoria półciężka)
Klub: Tatsujin Dojo Deventer
Rekord: 14-5
Rekord w UFC: 1-3

Kolejna walka:
– TBA

Trzy ostatnie walki:
– UFC 257, wygrana z Khalilem Rountree jednogłośną decyzją sędziów, 23.01.2021
– UFC Vegas 7, przegrana przez nokaut z Mike’m Rodriguezem, 22.08.2020
– UFC Fight Night 136, przegrana przez nokaut z Magomedem Ankalaevem, 15.09.2018

Debiut w UFC:
– UFC on FOX 28, przegrana z Samem Alveym przez nokaut, 24.02.2018

Krzysztof Jotko (kategoria średnia)
Klub: American Top Team
Rekord: 22-4
Rekord w UFC: 9-4

Kolejna walka:
– TBA

Trzy ostatnie walki:
– UFC on ESPN 8, wygrana z Erykiem Andersem jednogłośną decyzją sędziów, 16.05.2020
– UFC 240, wygrana z Marciem-Andre Barriault niejednogłośną decyzją sędziów, 27.07.2019
– UFC on ESPN+ 7, wygrana z Alenem Amedovskim jednogłośną decyzją sędziów, 20.04.2019

Debiut w UFC:
– UFC Fight Night 33, wygrana z Bruno Santosem jednogłośną decyzją sędziów, 06.12.2013

Bartosz Fabiński (kategoria średnia)
Klub: WCA Fight Team
Rekord: 15-4
Rekord w UFC: 4-2

Kolejna walka:
– UFC, Gerald Meerschaert (31-14, 6-6 UFC), 17.04.2021

Trzy ostatnie walki:
– UFC Vegas 9, przegrana z Andre Munizem (20-4, 2-0 UFC), 5.09.2020
– Cage Warriors 113, wygrana z Darrenem Stewartem, 21.03.2020
– UFC Fight Night 140, przegrana z Michelem Prazeresem przez poddanie, 17.11.2018

Debiut w UFC:
–  UFC Fight Night 64, wygrana z Garrethem McLellanem jednogłośną decyzją sędziów, 11.04.2015

Oskar Piechota (kategoria średnia)
Klub: Mighty Bulls Gdynia/Piranha Grappling Team
Rekord: 11-3-1-1NC
Rekord w UFC: 2-3-1NC

Kolejna walka:
– TBA

Trzy ostatnie walki:
– UFC Vegas 3, przegrana z Marc’iem-Andre Barriault przez nokaut, 20.06.2020 – status walki zmieniony na nieodbytą (SZCZEGÓŁY)
– UFC 245, przegrana z Punahele Soriano przez nokaut, 14.12.2019
– UFC on ESPN+ 14, przegrana z Rodolfo Vieirą przez poddanie, 10.08.2019

Debiut w UFC:
– UFC Gdańsk, wygrana z Jonathanem Wilsonem jednogłośną decyzją sędziów, 21.10.2017

David Zawada (kategoria półśrednia)
Klub: UFD Gym
Rekord: 17-6
Rekord w UFC: 1-3

Kolejna walka:
– TBA

Trzy ostatnie walki:
– UFC Fight Island 7, przegrana z Ramazanem Emeevem przez niejednogłośną decyzję sędziów, 16.01.2021
– UFC on ESPN+ 21, wygrana z Abubakarem Nurmagomedovem przez poddanie, 09.11.2019
– UFC Fight Night 141, przegrana z Jingliangiem Li przez nokaut, 24.11.2018

Debiut w UFC:
– UFC Fight Night 134, przegrana z Dannym Robertsem przez niejednogłośną decyzję sędziów, 22.07.2018

Mateusz Gamrot (kategoria lekka)
Klub: Czerwony Smok/American Top Team
Rekord: 17-1
Rekord w UFC: 0-1

Kolejna walka:
– TBA

Trzy ostatnie walki:
– UFC Fight Island 6, przegrana z Guramem Kutateladze niejednogłośną decyzją sędziów, 17.10.2020

Debiut w UFC:
– UFC Fight Island 6, przegrana z Guramem Kutateladze niejednogłośną decyzją sędziów, 17.10.2020

Byłe zawodniczki

Izabela Badurek (kategoria musza)
Klub: GKS Górnik Łęczna
Rekord w UFC: 0-1

Byli zawodnicy

Daniel Omielańczuk (kategoria ciężka)
Klub: WCA Fight Team
Rekord w UFC: 4-5

Damian Grabowski (kategoria ciężka)
Klub: Czerwony Smok Poznań
Rekord w UFC: 0-3

Adam Wieczorek (kategoria ciężka)
Klub: Spartan Chorzów/Shark Top Team
Rekord w UFC: 2-1

Krzysztof Soszyński (kategoria półciężka)
Klub: N/D
Rekord w UFC: 6-3

Tomasz Drwal (kategoria średnia)
Klub: Szkoła Walki Drwala
Rekord w UFC: 3-3

Peter Sobotta (kategoria półśrednia)
Klub: Planet Eater
Rekord w UFC: 4-6

Paweł Pawlak (kategoria półśrednia)
Klub: Octopus Łódź/FitFabric Łódź
Rekord w UFC: 1-2

Maciej Jewtuszko (kategoria półśrednia)
Klub: BT Gym
Rekord w UFC: 0-1

Salim Touahri (kategoria półśrednia)
Klub: Grappling Kraków
Rekord w UFC: 0-3

Łukasz Sajewski (kategoria lekka)
Klub: Mighty Bulls Gdynia
Rekord w UFC: 0-3

Piotr Hallmann (kategoria lekka)
Klub: B/D
Rekord w UFC: 2-4

Marcin Held (kategoria lekka)
Klub: Ankos MMA
Rekord w UFC: 1-3

Marcin Wrzosek (kategoria lekka)
Klub: Shark Top Team FitFabric
Rekord w UFC: 0-1

Marcin Bandel (kategoria lekka)
Klub: FitFabric Łódź
Rekord w UFC: 0-2

Damian Stasiak (kategoria kogucia)
Klub: United Gym
Rekord w UFC: 2-4