Arman Tsarukyan przypomina wszystkim, że obecnie to on jest pierwszym kandydatem do mistrzowskiego złota w dywizji lekkiej. 

Podczas jubileuszowego UFC 300 Arman Tsarukyan nie opanował swoich emocji wychodząc do klatki i przy okazji oberwało się jednemu z kibiców, który wykonał w jego kierunku wulgarny gest. Za swoje zachowanie Ormianin został zawieszony na okres aż dziewięciu miesięcy.

Zobacz także: 9-miesięczne zawieszenie! Tsarukyan ukarany za atak na kibica

Z tego względu inni topowi fighterzy zwęszyli okazję, by zastąpić Tsarukyana w mistrzowskiej walce z Islamem Makhachevem. Swoją gotowość do podjęcia takiego wyzwania wyrażał chociażby nasz rodak – Mateusz Gamrot, czy Michael Chandler. Arman przypomina jednak, iż nadal to on posiada status pierwszego pretendenta.

„To ja zawalczę o tytuł jako następny. Reszta z was może usiąść. #AndNew.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Makhachev po raz ostatni do obrony mistrzowskiego pasa przystąpił na początku czerwca. Skrzyżował wówczas rękawice z Dustinem Poirierem i po dość wymagającej walce, finalnie zmusił rywala do odklepania w piątej odsłonie. Obecnie Dagestańczyk rozważa także przejście do wyższej kategorii i podjęcie próby sięgnięcia po drugie trofeum.

Źródło: X/Arman Tsarukyan, fot. Jeff Bottari/Zuffa LLC