Kevin Szaflarski jedynie dociskając Filipa Stawowego do siatki zdołał przekonać dwóch z trzech sędziów punktowych do przyznania mu zwycięstwa nad Filipem Stawowym.

Runda 1:

Niskie kopnięcie Kevina Szaflarskiego, próba prawego sierpowego. Dwa krótkie lewe w powietrze wyprowadzone przez Filipa Stawowego. Akcja ponowiona przez „Czołg”. Dobry prawy, dołożony lewy po stronie zawodnika trenującego w Akademii Sportów Walki Wilanów. Dobre akcje Stawowego, niskie kopnięcia. Wymiany w półdystansie. Szaflarski wykorzystał możliwość do sklejenia się do przeciwnika, spychając go pod siatkę. Klincz, wymiana na ciosy kolanami. W okolicach lewego łuku brwiowego, Filip był dość mocno rozcięty. W uchwycie kontrola stale przebiegała pod dyktando Kevina. Sędzia uznał akcje za niewystarczające i wznowił pojedynek na środku klatki. Tam, Stawowy mocno ruszył z ciosami na korpus i głowę, lecz Kevin sprawnie ponownie przeniósł potyczkę pod ogrodzenie, nadal nie będąc zbyt aktywnym. Stawowy zdołał zerwać uchwyt, zasypując rywala ciosami, popełniając jednak błąd, samemu dążąc do klinczu, w którym łatwo pozycję obrócił oponent z Warszawy. Po zerwaniu, „Czołg” ponownie mocno zaatakował, lecz na samo zakończenie rundy, wpadł w klincz, w którym pozostał do końca pierwszego starcia.

Runda 2:

Presja wywierana przez Stawowego, krótkie ciosy w jego wykonaniu. Niskie kopnięcie Szaflarskiego, Filip z kombinacją ciosów krzyżowych. Ponownie natomiast znalazł się w klinczu, pod kontrolą rywala. „Czołg” odwrócił pozycję, kolanem zrywając uchwyt. Ciosy na korpus, Szaflarski wykorzystując bliski dystans, ponownie złapał klamrę, kontrolując oponenta. Stawowy zerwał klincz, w wymianach bokserskich ponownie dominując. Kilka ciosów prostych Kevina doszło do celu, po których zdołał ponownie zapiąć klincz pod ogrodzeniem. Sędzia ponownie rozerwał uchwyt. Mocny sierpowy Stawowego, po którym Szaflarski ponownie skleił się do oponenta, kontrolując go pod siatką, nie wyprowadzając absolutnie żadnego ciosu. Uderzenia na korpus po stronie Filipa, kilka krótkich uderzeń na głowę Szaflarskiego. Walka została ponownie wznowiona na środku klatki. Stawowy ponownie skrócił dystans, gdzie Kevin szukał pójścia w klincz. Sporo celnych uderzeń w wykonaniu Stawowego, klincz pod ogrodzeniem tym razem po stronie Filipa, jednak po chwili rywal odwrócił pozycję i sam przejął dominującą rolę w uchwycie.

Runda 3:

Stawowy rozpoczął od przejęcia środka oktagonu, traktując oponenta mnóstwem celnych ciosów sierpowych, mieszając je zarówno z wyprowadzanymi na głowę jak i korpus. Ciosy proste ze wstecznego w wykonaniu Szaflarskiego, który ponownie ruszył po uchwyt pod siatką. Atak kolanem Filipa zamkniętego na siatce, po którym zerwał klincz. Mocny lewy sierp Filipa. Sporo uderzeń na korpus po stronie Stawowego, Szaflarski ponownie poszedł w klincz, niewiele jednak robiąc, zmuszając sędziego po raz setny do wznowienia walki na środku klatki. Bardzo aktywny i celny ciosami był „Czołg”, zasypując oponenta ogromem uderzeń. Dociskanie do siatki w wykonaniu Filipa, klincz zerwany w celu zaatakowania ciosami. Szaflarski ruszył do przodu, choć był wyraźnie zmęczony. Stawowy ruszył po obalenie spod ogrodzenia, jednak była to woda na młyn dla rywala, który odwrócił uchwyt. Przeciwnik zdołał zerwać klincz, ponownie prąc do przodu z ciosami. Obszerny lewy, ciosy na korpus. Seria celnych uderzeń w wykonaniu Stawowego. Znowu klincz, który zdołał odwrócić na swoją korzyść Kevin. Zerwanie przez Filipa, mnóstwo ciosów w jego wykonaniu na zakończenie walki, superman punch!

Po trzech rundach walki, sędziowie większościowo wskazali Kevina Szaflarskiego  jako zwycięzcę, punktując: 2x 29-28, 28-28 na jego korzyść.