Szykuje się kolejny pojedynek Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą? Tym razem to sam Polak zaproponował konfrontację, jednakże nie w półciężkiej, a średniej kategorii.

Minionej nocy miejsce miało UFC 287, gdzie w walce wieczoru doszło do potyczki o mistrzowskie panowanie w dywizji do 84 kilogramów – Alex Pereira (7-2) położył na szali swój pas w ponownej konfrontacji z Israelem Adesanyą (24-2). Przy czwartej próbie – dwie wcześniejsze w kickboxingu oraz druga w MMA – „The Last Stylebender” nie pozostawił już żadnych wątpliwości, brutalnie i ciężko rozbijając Brazylijczyka przed końcem drugiej odsłony.

Zobacz także: UFC 287: Israel Adesanya potwornie ciężko znokautował Alexa Pereirę! [WIDEO] Nigeryjczyk odzyskuje pas mistrzowski!

Z takiego obrotu spraw najwyraźniej zadowolony jest nasz rodak – Jan Błachowicz (29-9-1), który jest gotów zejść do niższej kategorii! Za pośrednictwem mediów społecznościowych zaproponował Adesanyi kolejną potyczkę. Pytanie tylko, czy Nigeryjczyka skusi wizja kolejnego rewanżu?

„Gratuluję udanego rewanżu, Israelu. Jeżeli chcesz spróbować kolejnego, wiesz gdzie mnie znaleźć. Tym razem w dywizji średniej, o twój pas.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zawodnicy po raz pierwszy spotkali się w marcu 2021, przy okazji gali z numerem 259. Adesanya spróbował zapisać się na kartach historii jako kolejny podwójny czempion, jednakże ostatecznie jego zamiary spełzły na niczym. Bardzo dobrze dysponowany Błachowicz zatrzymał go, wypunktowując na pełnym dystansie. Dla reprezentującego barwy City Kickboxing zawodnika była to tym samym pierwsza przegrana w zawodowej karierze MMA.

Źródło: Twitter/Jan Błachowicz