Minister i Jan Błachowicz z weteranami w Łasku

źródło: materiały prasowe Projektu Wojownik

– Dziś w Łasku spotykamy się z prawdziwymi twardzielami. Ludźmi, którzy pokonują codzienne przeciwności i wyzwania – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas spotkania z uczestnikami „Projektu Wojownik”. 6. edycja projektu odbyła się w środę w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego (32BLT) w Łasku.

Celem „Projektu Wojownik” jest przede wszystkim integracja środowiska żołnierzy weteranów – uczestników misji poza granicami kraju. Inicjatywa ma także zainteresować żołnierzy sportami walki.

Wspólne treningi dają poczucie zaangażowania i pewności. Rozwijają nie tylko umiejętności fizyczne, ale także siłę charakteru. Budują odporność psychiczną.

mówił podczas spotkania z trenującymi żołnierzami i weteranami szef MON.

Projekt wojownik stał się marką. To jest wielka sprawa. Gratuluję zaangażowania i stawania przed wyzwaniami oraz osiągania celów. Cieszę się, że w projekt zaangażowani są weterani i żołnierze Wojska Polskiego.

powiedział szef MON. W zajęciach uczestniczyło kilkudziesięciu weteranów misji poza granicami kraju oraz instruktorzy sportów walki z jednostek wojskowych Sił Zbrojnych RP.

Zajęcia z mieszanych sztuk walki z weteranami poprowadził Jan Błachowicz – gwiazda światowego MMA, zawodnik największej federacji na świecie UFC.

Wszyscy jesteśmy wojownikami, choć walczymy na różnych polach walki, ale nadajemy na tych samych falach. Dlatego świetnie się rozumiemy.

przyznał prowadzący zajęcia. Zdradził kilka swoich „tajnych” technik i opowiadał o najbliższych sportowych wyzwaniach. Na koniec bardzo chętnie pozował do zdjęć z żołnierzami.

W 6 edycji projektu uczestnicy po raz pierwszy spotkali się z najlepszym polskim sędzią MMA Piotrem Michalakiem, który sędziuje walki w organizacjach KSW, FEN czy UFC. Żołnierze mogli poznać tajniki sędziowania i przyznawania punktów za walkę. Nowością były także zajęcia z jogi, które poprowadziła Marta Michalska. Psychoprofilaktyk z 32BLT Ewelina Więcaszek-Kossakowska opowiedziała o psychologicznych aspektach sportu jako doskonałego narzędzia radzenia sobie ze stresem. Natomiast Marcin Banachowski przedstawił podstawy planowania diety dla trenujących sporty walki.

Drugi dzień zajęć to już techniczne aspekty walki w parterze z wykorzystaniem brazylijskiego jiu-jitsu poprowadzone przez st. szer. Dominika Chmiela. Oprócz tego, że jest żołnierzem 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego to również zawodnikiem MMA.

Ogromnie się cieszę, że mogłem zakończyć nasze zmagania z projektem wojownik w Łasku. Nigdy nie byłem na misji ale chociaż w taki sposób mogę poznać i wspierać tych co byli.

podsumował st. szer. Chmiel.

 

Informacja prasowa