Złe wieści przed UFC Rio… Mohammed Usman nie wystąpi w walce z Valterem Walkerem! Nie wiadomo, czy Brazylijczyk otrzyma nowego rywala.

Mohammed Usman, brat byłego mistrza UFC Kamaru Usmana, nie wystąpi w ten weekend na gali UFC Fight Night 261 w Rio de Janeiro. Amerykanin wypadł z pojedynku z Valterem Walkerem, a jego absencję potwierdził portal MMA Junkie.

Nie wiadomo jeszcze, czy Walker otrzyma nowego rywala, czy walka zostanie przeniesiona na inny termin. Brazylijczyk liczył na efektowny występ przed własną publicznością – szczególnie że ma na koncie trzy kolejne zwycięstwa, wszystkie zdobyte przez efektowne skrętówki w pierwszych rundach.

Usman chciał podtrzymać zwycięską passę po decyzji nad Hamdym Abdelwahabem w czerwcu, wcześniej jednak przegrał dwa pojedynki z rzędu – pierwsze w swojej karierze w UFC.

Gala w Rio de Janeiro zapowiada się wyjątkowo, szczególnie dla polskich kibiców MMA. Mateusz Gamrot stanie przed ogromnym wyzwaniem, mierząc się z byłym mistrzem UFC, Charlesem Oliveirą, w walce wieczoru gali. Wcześniej w oktagonie pojawi się również Karolina Kowalkiewicz, która skrzyżuje rękawice z utalentowaną Brazylijką Julią Polastri. To będzie wieczór, w którym biało-czerwoni spróbują uciszyć brazylijską publiczność w jej własnym domu!

Zobacz takżeDustin Poirier: „Ciosy Gamrota zaskoczą Oliveirę w Rio”

źródło: MMA Junkie | foto: Chris Unger/Zuffa LLC