Michał Oleksiejczuk ma już zakontraktowaną następną walkę. Polak zmierzy się z Marciem-André Barriaultem na gali UFC Vegas 113, która odbędzie się 7 lutego 2026. Starcie nabiera dodatkowego smaczku, bo Kanadyjczyk wcześniej wyzwał Oleksiejczuka do walki za pośrednictwem Instagrama.
JEDZIESZ HUSSAR 😤 #UFCVegas113
🇵🇱 @OleksiejczukUFC vs Marc-André Barriault 🇨🇦 pic.twitter.com/B63bV2Emf8
— UFC Europe (@UFCEurope) December 11, 2025
Po serii pojedynków z czołowymi zawodnikami kategorii średniej Michał Oleksiejczuk wróci do oktagonu po dwóch niezwykle efektownych zwycięstwach. Polak w 2025 roku zanotował dwa szybkie nokauty – najpierw w kwietniu rozbił Sedriquesa Dumasa potężnym lewym sierpem, a w sierpniu zatrzymał Geralda Meerschaerta w niecałe trzy minuty. Po nich odbudował formę po wcześniejszych porażkach z Sharą Magomedovem, Kevinem Hollandem i Michelem Pereirą, które jednak nie zatrzymały jego dynamicznego stylu i agresywnego podejścia w każdej walce. Oleksiejczuk (21-9) celuje w wejście do rankingu, a lutowy pojedynek może przybliżyć go do tego celu.
Z kolei Marc-André Barriault (17-10) w ostatnich miesiącach walczył w kratkę, ale pozostaje jednym z najtwardszych zawodników w dywizji. Kanadyjczyk w lipcu 2025 przegrał jednogłośną decyzją z Sharą Magomedovem, lecz w maju efektownie znokautował Bruno Silvę łokciami w klinczu. Wcześniej jednak trzy razy z rzędu poległ przed czasem – z Dustinem Stoltzfusem, Joe Pyferem i Chrisem Curtisem – co wywołało pytania o jego dalszy marsz w górę tabeli. Barriault słynie z presji, dużej aktywności i odporności na ciosy, a wyzwanie rzucone Oleksiejczukowi za pośrednictwem mediów społecznościowych sugeruje, że celuje w widowiskowe starcie i szybki powrót na właściwe tory.
A jeszcze w tym roku „ostatni marsz husarii” w wykonaniu młodszego brata – Cezarego Oleksiejczuka, który w tę sobotę zadebiutuje w oktagonie UFC, mierząc się z Cesarem Almeidą.
Zobacz także: Cezary Oleksiejczuk przed debiutem w UFC: „To najtrudniejsza walka w karierze. Almeida jest naprawdę niebezpieczny”
źródło: X / UFC Europe



![Who’s next In The Cage [#4] Co dalej dla Rębeckiego po wojnie z Duncanem](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-6-218x150.jpg)
![Who’s Next In The Cage [#3] Co dalej czeka zwycięzców z UFC Abu Dhabi](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-5-218x150.jpg)










![Wzór na MISTRZA z Michałem Sobiechem #5 | Przygotowanie mentalne i fizyczne – rola adaptogenów [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/maxresdefault-218x150.jpg)
![Wzór na MISTRZA z Michałem SOBIECHEM #4 | MMA | Dieta | Doping | Suplementy | KSW 105 [PREMIERA o 19:00]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/maxresdefault-2-218x150.webp)
![MMA TuNajt #320 | TYPOWANIE XTB KSW 105 + przegląd kursów FORTUNY [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-320-218x150.png)
![MMA TuNajt #319 | OLEKSIEJCZUK z tarczą po UFC 314 | PIMBLETT gotowy na TOP 5? | Wywiad GAMROTA [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-319-218x150.jpg)
![MMA TuNajt #318 | HARATYK kontuzjowany – kto dla IBRAGIMA? | Zapowiedź UFC 314 [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/MMA-TuNajt-318-218x150.jpg)









