Wielka informacja z rana – na stronie KSW pojawiło się nowe zestawienie na karcie walk KSW 39 na Stadionie Narodowym.
Mariusz Pudzianowski dostał wreszcie przeciwnika, którym jest Tyberiusz Tyberian Kowalczyk, a zatem KSW po raz kolejny posłuchało głosów kibiców!
Tyberian w grudniu 2016 roku zakończył współpracę z Fight Exclusive Night i już wówczas zgłosił gotowość akcesu do największej organizacji MMA w Polsce. Przez kilka miesięcy trwały spekulacje na temat przeciwnika dla Pudziana podczas niesamowicie zapowiadającej się gali na Narodowym, aż w końcu potwierdziły się nadzieje fanów obu byłych strongmanów.
Tak wygląda pierwsza grafika zwiastująca to zestawienie, umieszczona na stronie KSW:

Czekamy już tylko na oficjalny komunikat prasowy od organizacji.
UPDATE – Informacja prasowa:
Rywalizowali ze sobą już ponad 10 lat temu w Strongmanach, teraz przyszedł czas na to, aby skrzyżowali rękawice na największej gali w historii europejskiego MMA – KSW 39: Colosseum. 27 maja na PGE Narodowym dwóch najsilniejszych zawodników w Polsce Mariusz Pudzianowski (10-5, 4 KO, 2 Sub) i Tyberiusz Kowalczyk (3-0, 2 KO, 1 Sub) wreszcie spotkają się w okrągłej klatce KSW.
Bilety na historyczną galę KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym, 27 maja w Warszawie są jeszcze dostępne na eBilet.pl.
Niepokonany w walkach MMA „Tyberian” w imponującym stylu wygrał wszystkie dotychczasowe walki w pierwszej rundzie. Legniczanin potrzebował niecałych 4 minut, aby zwyciężyć kolejno z znokautować Tomasa Vaicickasa i Akopa Szostaka oraz poddać Tomasza Czerwińskiego. Na największej arenie sportowej w Polsce Kowalczyk stanie naprzeciwko odwiecznego rywala z czasów strongmanów, by odgryźć mu się za poprzednie porażki.
Pudzianowski po czasach dominacji w zmaganiach siłaczy rozpoczął karierę MMA i od 8 lat pnie się systematycznie coraz wyżej w rankingach wagi ciężkiej w Polsce i na świecie. Najsilniejszy człowiek na świecie ma na koncie wygrane z Seanem McCorkle’em, Olim Thompsonem, Pawłem Nastulą, Rollesem Gracie i ostatnio Popkiem Monsterem.
źródło: kswmma.com, informacja prasowa



![Who’s next In The Cage [#4] Co dalej dla Rębeckiego po wojnie z Duncanem](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-6-218x150.jpg)
![Who’s Next In The Cage [#3] Co dalej czeka zwycięzców z UFC Abu Dhabi](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-5-218x150.jpg)










![Wzór na MISTRZA z Michałem Sobiechem #5 | Przygotowanie mentalne i fizyczne – rola adaptogenów [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/maxresdefault-218x150.jpg)
![Wzór na MISTRZA z Michałem SOBIECHEM #4 | MMA | Dieta | Doping | Suplementy | KSW 105 [PREMIERA o 19:00]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/maxresdefault-2-218x150.webp)
![MMA TuNajt #320 | TYPOWANIE XTB KSW 105 + przegląd kursów FORTUNY [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-320-218x150.png)
![MMA TuNajt #319 | OLEKSIEJCZUK z tarczą po UFC 314 | PIMBLETT gotowy na TOP 5? | Wywiad GAMROTA [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-319-218x150.jpg)
![MMA TuNajt #318 | HARATYK kontuzjowany – kto dla IBRAGIMA? | Zapowiedź UFC 314 [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/MMA-TuNajt-318-218x150.jpg)








