Pretendent do tymczasowego pasa KSW w wadze średniej udzielił pierwszego wywiadu od momentu oficjalnego potwierdzenia starcia z Piotrem Kuberskim na gali KSW 109.

ZAKŁAD BEZ RYZYKA – każdy do 100 zł – obstawiaj walki MMA na Fortunie!

9 sierpnia w Warszawie Radosław Paczuski zmierzy się z Piotrem Kuberskim o dzierżony przez niego pas tymczasowy w kategorii średniej. To będzie pierwsza szansa na zdobycie tytułu mistrzowskiego dla zawodnika z Uniq Fight Club, który w ostatnim czasie imponuje formą w KSW.

Oficjalne potwierdzenie walki i zakończenie negocjacji nastąpiło dzień przed udzieleniem wywiadu. Choć Martin Lewandowski wcześniej wspominał o Paczuskim jako pretendencie, dopiero teraz stało się to wiążące. Zawodnik przyznaje, że wiedział o możliwości takiej walki, ale czekał na ostateczne potwierdzenie ze strony federacji.

Kluczowym momentem w karierze 30-latka okazało się zwycięstwo na gali Uniq Fight Night. Ta walka niosła spore ryzyko – ewentualna porażka mogłaby oznaczać, że szansę na walkę o pas otrzymaliby Michał Michalski lub Laid Zerhouni. Paczuski wygrał jednak w efektownym stylu, co przesądziło ostatecznie o wyborze KSW.

Pretendent do pasa tymczasowego po raz pierwszy opowiada również o planowanych sparingach z Janem Błachowiczem w klubie Uniq Fight Club. Były mistrz UFC będzie cyklicznie przyjeżdżał do warszawskiego zespołu, a Paczuski planuje wykorzystać jego doświadczenie w przygotowaniach do sierpniowego boju.

W rozmowie zawodnik odnosi się także do sytuacji Pawła Pawlaka oraz analizuje nadchodzące starcie z Kuberskim pod kątem stylistycznym. Nie zabrakło również wątku dotyczącego sukcesów Uniq Fight Club i współpracy między warszawskimi klubami MMA.