Jamahal Hill czy Khalil Rountree Jr.? Przed sobotnią galą UFC Baku głos w sprawie tego starcia zabrał Alex Pereira, były mistrz kategorii półciężkiej i jedyny zawodnik, który w ostatnich miesiącach pokonał obu głównych bohaterów tego wieczoru.
ZAKŁAD BEZ RYZYKA – każdy do 100 zł – obstawiaj walki MMA na Fortunie!
Były mistrz wagi średniej oraz półciężkiej, Alex Pereira najpierw znokautował Jamahala Hilla na UFC 300, a następnie przerwał serię zwycięstw Khalila Rountree Jr., pokonując go na UFC 307. Choć docenia umiejętności obu, to jego zdaniem nieznaczną przewagę powinien mieć Rountree.
Chama! @AlexPereiraUFC shares his pick for our #UFCBaku main event…pic.twitter.com/arkj7904OG
— UFC Canada (@UFC_CA) June 17, 2025
Obaj to świetni, wszechstronni zawodnicy. Walczyłem z nimi, więc mogę powiedzieć coś więcej. Są groźni, ale patrząc na moją walkę z Khalilem, widzę u niego pewną przewagę nad Jamahalem. To moja opinia.
– powiedział „Poatan” w rozmowie z UFC.
Z typem Pereiry zgadzają się także bukmacherzy, którzy stawiają na Rountree jako minimalnego faworyta.
Sam Khalil Rountree Jr. w rozmowie z Arielem Helwanim przyznał, że mimo porażki z Brazylijczykiem wiele wyniósł z tej walki.
Dałem z siebie wszystko, więc wiem, jak to jest. Przeszedłem przez ogień. Choć nie wygrałem, byłem tam i to poczułem. Myślę, że to mnie wzmocniło.
– stwierdził.
Gala UFC Baku odbędzie się już w sobotę, 21 czerwca 2025 roku w Crystal Hall w Azerbejdżanie. Na karcie walk ujrzymy także pojedynek Klaudii Syguły, która zmierzy się z Iriną Alekseevą po nieudanym debiucie dla największej organizacji MMA na świecie.
Zobacz także: Khalil Rountree: „Chcę dać występ, po którym nie da się mnie pominąć”
źródło: UFC | foto: sportnews.az



![Who’s next In The Cage [#4] Co dalej dla Rębeckiego po wojnie z Duncanem](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-6-218x150.jpg)
![Who’s Next In The Cage [#3] Co dalej czeka zwycięzców z UFC Abu Dhabi](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-5-218x150.jpg)










![Wzór na MISTRZA z Michałem Sobiechem #5 | Przygotowanie mentalne i fizyczne – rola adaptogenów [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/maxresdefault-218x150.jpg)
![Wzór na MISTRZA z Michałem SOBIECHEM #4 | MMA | Dieta | Doping | Suplementy | KSW 105 [PREMIERA o 19:00]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/maxresdefault-2-218x150.webp)
![MMA TuNajt #320 | TYPOWANIE XTB KSW 105 + przegląd kursów FORTUNY [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-320-218x150.png)
![MMA TuNajt #319 | OLEKSIEJCZUK z tarczą po UFC 314 | PIMBLETT gotowy na TOP 5? | Wywiad GAMROTA [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-319-218x150.jpg)
![MMA TuNajt #318 | HARATYK kontuzjowany – kto dla IBRAGIMA? | Zapowiedź UFC 314 [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/MMA-TuNajt-318-218x150.jpg)







![UFC 321: Tom Aspinall i Ciryl Gane kończą bez rozstrzygnięcia po pechowym faulu [WIDEO]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/10/Aspinall-Gane-eyepoke-218x150.png)
