Erin Blanchfield wypunktowała Tailę Santos w eliminatorze do walki o pas mistrzowski kategorii muszej.

Runda 1:

Niskie kopnięcie Erin Blanchfield, krótkie ciosy po stronie Taili Santos. Lowkick także po stronie Brazylijki. 1-2 i lowkick w wykonaniu Santos. Blanchfield skróciła dystans, szukając dojścia do klinczu, lecz nieskutecznie. Dobre długie ciosy Santos. Mocny cios Brazylijki wytrącił Amerykankę z równowagi. Dobra kontra prawym ze wstecznego po stronie Santos w odpowiedzi na ciosy rywalki. Santos zamknięta pod siatką, zbierała ciosy od Blanchfield! Pojedynek powrócił na środek klatki, gdzie obie potraktowały się dobrymi ciosami. Blanchfield próbowała sprowadzenia, jednak Santos świetnie skontrowała, dochodząc prawie do zajęcia pleców przeciwniczki. Pojedynek ponownie powrócił do stójki. Lowkick Santos. Kolano Blanchfield. Klincz pod ogrodzeniem. Kontrola w wykonaniu Erin.

Runda 2:

Niskie kopnięcie Santos, dobre ciosy. Ruchliwa Brazylijka wywierała presję. Klincz, kolano w wykonaniu Santos. Lewe proste Taili. Blanchfield poszukała sprowadzenia, które łatwo wybroniła rywalka. Klincz pod siatką, ponowne szukanie sprowadzenia przez Amerykankę. Santos odwróciła pozycję i popełniła błąd, szukając sprowadzenia. Kontra Blanchfield i to ona w końcu znalazła się z góry na macie! Dojście do półgardy, próba wykluczenia kończyn Santos przez zawodniczkę z USA. Blanchfield prawie zajęła plecy Brazylijki, ta jednak zdołała się wybronić i powrócić na nogi! Nadal klincz pod siatką, kontrola po stronie Blanchfield. Krótkie kolana i ciosy. Rozerwanie na kilka sekund przed końcem drugiego starcia.

Runda 3:

Mocno, agresywnie do przodu ruszyła Brazylijka, Amerykanka nie pozostawała jej jednak dłużna w obszarze stójkowym. Szukanie sprowadzenia przez Blanchfield, jednak doskonała obrona i świetny łokieć na rozerwanie klinczu po stronie Brazylijki skutecznie jej to uniemożliwił. Blanchfield ponownie zapięła klincz pod ogrodzeniem. Szukanie obalenia, odciągnięcia przeciwniczki od siatki. Brazylijka jednak po raz kolejny popisała się kapitalną obroną przed obaleniami. Walka na środku klatki. Agresywna Blanchfield na zakończenie walki.

Wszyscy trzej sędziowie wskazali Erin Blanchfield jako zwyciężczynię, punktując 29-28 na jej korzyść.