Ketlen Vieira okazała się być lepsza od Mieshy Tate na dystansie pięciu rund.

Runda 1:

Presję wywierać zaczęła Ketlen Vieira, choć nie zadawała ciosów, raczej w większości je markowała. Po chwili, Miesha Tate odwróciła rywalkę plecami do siatki, sama zajmując środek oktagonu. Wymiana na ciosy proste, która była zdecydowanie po stronie Brazylijki. Próba kontry w wykonaniu Vieiry na nadchodzący krótki prawy z ręki Amerykanki. Próba klinczu w wykonaniu byłej mistrzyni, udane sprowadzenie pod koniec pierwszej rundy.

Runda 2:

Niewiele akcji z obu stron. Lewy sierpowy w wykonaniu Tate, odpowiedź po stronie Vieiry. Prawy Amerykanki, udanie skontrowany przez przeciwniczkę. Wymiany na środku klatki, obie zawodniczki zanotowały celne uderzenia. Frontalne kopnięcie na głowę po stronie Tate, prawy Ketlen. 1-2 Tate, Vieira odpowiadała jednak mocniejszymi ciosami, które wyraźnie robiły wrażenie na przeciwniczce. Nieudana próba obalenia po stronie Amerykanki.

Runda 3:

Lewy na korpus w wykonaniu Brazylijki. Nieintencjonalny faul w wykonaniu zawodniczki z USA, po chwili walka została wznowiona na środku klatki. Wymiana na ciosy proste, wszystkie jednak chybione. Próba sprowadzenia pod siatką w wykonaniu byłej mistrzyni, jednak dobra obrona w wykonaniu rywalki.

Runda 4:

Dobra kombinacja 1-2 w wykonaniu Tate, próba klinczu w jej wykonaniu, zajęcie pleców, Vieira jednak sprawnie się broniła. Walka ponownie toczyła się w stójce, gdzie jednak niewiele się działo. Obie zawodniczki notowały sukcesy wyprowadzając ciosy proste, bardziej rozbita twarz Mieshy Tate.

Runda 5:

Pojedyncze, celne ciosy w wykonaniu Brazylijki. Tate bez pomysłu, próbowała się pochylać, być może w celu szukania obalenia. Potężny cios z prawej ręki po stronie Vieiry. Tate mimo obfitego krwawienia z nosa, stale napierała do przodu. Kopnięcie na korpus w wykonaniu Amerykanki.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Ketlen Vieirę jako zwyciężczynię, punktując 2x 48-47, 49-46.