Vitor Belfort to wielka legenda na światowej scenie mieszanych sztuk walki. Jak już was informowaliśmy Brazylijczyk jakiś czas temu podpisał kontrakt z organizacją ONE Championship.
W wywiadzie dla Asian MMA potwierdził, że jego pierwszym rywalem w tej organizacji będzie Alain Ngalani (4-5). „The Phenom” jest zadowolony z takiego przeciwnika na debiut w ONE Championship.
Podoba mi się. On jest bardzo twardym zawodnikiem z dużymi umiejętnościami. Jest on bardzo silnym wielkim gościem. To będzie dobre wyzwanie.
powiedział Vitor Belfort.
Brazylijczykiem w swojej bogatej karierze walczył głównie dla organizacji Ultimate Fighting Championship oraz Pride FC. Jest on byłym mistrzem UFC w wadze półciężkiej. Mierzył on się z najlepszymi zawodnikami w historii mieszanych sztuk walki w dywizji półciężkiej oraz średniej. W ostatnim boju na UFC 224 został znokautowany przez Lyoto Machidę (26-9).
Vitor Belfort confirms his opponent for his ONE Championship debut. https://t.co/4IuZpjlwLN
— bjpenndotcom (@bjpenndotcom) April 28, 2020
„The Panther” jest czterokrotnym mistrzem świata w Muay Thai. Aktualnie miesza on starty w kickboxingu z walkami w MMA. W swoim poprzednim występie na ONE Championship: Reign of Valor przegrał z Mauro Cerillim (13-4).
Z powodu pandemii koronawirusa azjatycka organizacja przełożyła wszystkie swoje gale planowane na maj, więc nie wiadomo kiedy dojdzie do tego pojedynku.
Zobacz Także: ONE Championship przekłada majowe gale na czas nieokreślony
źródło: bjpenn.com, Asian MMA.com



![Who’s next In The Cage [#4] Co dalej dla Rębeckiego po wojnie z Duncanem](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-6-218x150.jpg)
![Who’s Next In The Cage [#3] Co dalej czeka zwycięzców z UFC Abu Dhabi](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-5-218x150.jpg)










![Wzór na MISTRZA z Michałem Sobiechem #5 | Przygotowanie mentalne i fizyczne – rola adaptogenów [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/maxresdefault-218x150.jpg)
![Wzór na MISTRZA z Michałem SOBIECHEM #4 | MMA | Dieta | Doping | Suplementy | KSW 105 [PREMIERA o 19:00]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/maxresdefault-2-218x150.webp)
![MMA TuNajt #320 | TYPOWANIE XTB KSW 105 + przegląd kursów FORTUNY [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-320-218x150.png)
![MMA TuNajt #319 | OLEKSIEJCZUK z tarczą po UFC 314 | PIMBLETT gotowy na TOP 5? | Wywiad GAMROTA [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-319-218x150.jpg)
![MMA TuNajt #318 | HARATYK kontuzjowany – kto dla IBRAGIMA? | Zapowiedź UFC 314 [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/MMA-TuNajt-318-218x150.jpg)







