Na całym świecie trwa obecnie niezwykle ciężka sytuacja związana z epidemią koronowirusa. Z tego powodu odwołano wiele wydarzeń na całym świecie.

Nie ominęło to również branży MMA. Odwołano wiele gal takich jak KSW 53 ,AFN 8 czy Celtic Gladiator 27. Prezes ONE Championship Chatri Sityodong ogłosił, że do końca maja wszystkie gale jego organizacji będą się odbywać bez udziału publiczności.

„Razem z moją drużyną zadecydowaliśmy, że wszystkie gala ONE Championship odbędą się za zamkniętymi drzwiami bez udziału publiczności. Bardzo zależy nam na bezpieczeństwu naszych fanów, zawodników, pracowników i partnerów. To jest nasz priorytet. Ze względu światową sytuację związaną z koronawirusem naszą decyzję podtrzymujemy do 29 maja.

Dla milionów fanów na całym świecie nasze gale będą transmitowane i można je obejrzeć komfortowo z domu. Chodzi mi o te wydarzenia, które odbędą się: 17 kwietnia, 24 kwietnia, 1 i 8 maja. Dotyczy to również projektu ONE Infinity Series, który wystartuje 29 maja na Filipinach.

Działamy w bardzo niecodziennych warunkach, ale staramy się zapewnić wam najlepszy sport oraz rozrywkę poprzez naszą transmisję. ONE Championship będzie nadal ekscytować was najlepszymi zawodnikami  sportów walki na świecie. Ten wirus może nas atakować, ale ja wierzę w siłę ludzkiego ducha.”

ONE Championship zadebiutowało na rynku MMA w 2011 roku. W tym czasie zorganizowano ponad 150 gali. Bez wątpienia jest to czołowa organizacja na światowej scenie mieszanych sztuk walki. Walczy dla nie wielu wybitnych zawodników takich jak: Brandon Vera, Demetrious Johnson czy Shinya Aoki.

źródło: Facebook