W starciu legend wagi lekkiej, Marcin Held okazał się lepszy od Mariana Ziółkowskiego na gali w Szczecinie.
Runda 1:
Niskie kopnięcie w wykonaniu Marcina Helda. Po chwili akcja ponowiona, lecz nieco poza dystansem. Wymiana cios na cios. Kombinacja 1-2 w wykonaniu Mariana Ziółkowskiego. Dobra odpowiedź prawym po stronie Marcina! „Golden Boy” wyraźnie odczuł ciosy. Klincz pod ogrodzeniem. Udane sprowadzenie rzutem po stronie Helda. Były mistrz wagi lekkiej KSW doczłapał się do siatki, którą wykorzystał do wstania, jednak został ponownie obalony. Held zajął plecy, szukając od razu przełożenia ręki pod brodą rywala, jednak Marian sprawnie się wydostał z niedogodnej pozycji. Trafił jednak w parterze pod przeciwnika. Held poszedł po dźwignię na nogę! Nieskutecznie. Garda, Held z góry.
Runda 2:
Szybkie zejście po nogi po stronie Helda. Udanie sfinalizowane sprowadzenie. Marcin szukał przestrzeni na duszenie, jednak po chwili odpuścił próbę poddania i przeszedł do zadawania łokci z góry. Sporo łokci spadało z góry na głowę Ziółkowskiego. Łokcie także na żebra! Wykluczone ręce Ziółkowskiego, ciosy z góry po stronie Helda. Zajście za plecy w wykonaniu Helda, dobra obrona Mariana. Kolejne łokcie lądowały na głowie byłego mistrza KSW.
Runda 3:
Stójka dłuższymi fragmentami. Obaj zanotowali celne uderzenia. Ziółkowski z długim prostym na korpus. Dwa proste z prawej ręki w wykonaniu Helda. Lewy Ziółkowskiego. Próba sprowadzenia za jedną nogę w wykonaniu Helda. Po długiej chwili siłowania się z Ziółkowskim pod siatką, ostatecznie Held zdołał przenieść pojedynek do parteru, jednak „Golden Boy” zdołał zdobyć dobrą pozycję i kontrolować przeciwnika z pozycji siedzącej w parterze. Zawodnik z Warszawy zdołał wstać, był jednak stale kontrolowany pod klatką. Łokcie Mariana pod siatką.
Sędziowie jednogłośnie wskazali Marcina Helda jako zwycięzcę, punktując 3x 29-28 na jego korzyść.



![Who’s next In The Cage [#4] Co dalej dla Rębeckiego po wojnie z Duncanem](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-6-218x150.jpg)
![Who’s Next In The Cage [#3] Co dalej czeka zwycięzców z UFC Abu Dhabi](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-5-218x150.jpg)










![Wzór na MISTRZA z Michałem Sobiechem #5 | Przygotowanie mentalne i fizyczne – rola adaptogenów [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/maxresdefault-218x150.jpg)
![Wzór na MISTRZA z Michałem SOBIECHEM #4 | MMA | Dieta | Doping | Suplementy | KSW 105 [PREMIERA o 19:00]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/maxresdefault-2-218x150.webp)
![MMA TuNajt #320 | TYPOWANIE XTB KSW 105 + przegląd kursów FORTUNY [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-320-218x150.png)
![MMA TuNajt #319 | OLEKSIEJCZUK z tarczą po UFC 314 | PIMBLETT gotowy na TOP 5? | Wywiad GAMROTA [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-319-218x150.jpg)
![MMA TuNajt #318 | HARATYK kontuzjowany – kto dla IBRAGIMA? | Zapowiedź UFC 314 [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/MMA-TuNajt-318-218x150.jpg)







