Do ciekawych roszad doszło w rankingach dwóch dywizji wagowych KSW. Po ostatniej gali w Radomiu Brazylijczyk – Ricardo Prasel – zadebiutował nie tylko w organizacji, ale także na liście najlepszych zawodników kategorii królewskiej. Przebojem na szczyt wagi do 77 kg wdarł się natomiast Tomasz Romanowski.
Zobacz także: KSW 68 – wyniki gali. Parnasse poddaje Rutkowskiego w walce wieczoru!
Pojedynki, jakie odbyły się w miniony weekend na gali KSW 68, wpłynęły na kształt rankingów organizacji. Największe zmiany zaszły w w wadze ciężkiej. Co prawda były pretendent do pasa, Darko Stosic, pozostał na swoim miejscu (1), ale za to na drugą pozycję wskoczył nie kto inny, jak były strongman i jeden z najbardziej znanych zawodników KSW – Mariusz Pudzianowski. Taki awans spowodował już wiele spekulacji wśród fanów. Jak wiadomo, „Pudzian” wystąpi na majowej gali KSW 70 w Łodzi, a nazwisko jego rywala pozostaje tajemnicą. W sieci pojawiły się zatem pytania, czy przypadkiem na ostatniej prostej przed emeryturą, organizacja nie zechce odwdzięczyć się Pudzianowskiemu za wszystkie te lata współpracy, szansą walki o pas z Philem De Friessem.
Pudzian zajął w rankingu miejsce Michała Kity, który w sobotę przegrał przez TKO z nowym nabytkiem KSW, Ricardo Praselem. Sam Brazylijczyk zadebiutował także na liście 5 najlepszych (poza mistrzem) zawodników wagi ciężkiej KSW, zajmując miejsce trzecie. Kita wylądował na pozycji numer 4, a stawkę zamyka Michał Włodarek.

Debiut w rankingu wagi półśredniej zaliczył po sobotnim zwycięstwie Tomasz Romanowski. Berserker, wcześnie nie notowany w klasyfikacji, zajął od razu drugą pozycję, tuż za Adrianem Bartosińskim. „Tommy” zepchnął tym samym o jedno oczko w dół Shamila Muaseava (aktualnie numer 3), Michała Pietrzaka (4) i Andrzeja Grzebyka (5). Godne odnotowania jest, że walka Romanowskiego z Pietrzakiem w Radomiu odbyła się w umownym limicie wagowym 80 kg ze względu na krótki czas od momentu zakontraktowania rywala dla zawodnika z Poznania – Pietrzak miał się mierzyć z Musaevem, ale ze względów politycznych, do walki nie doszło.

W pozostałych kategoriach wagowych zmian nie odnotowano.
źródło: kswmma.com



![Who’s next In The Cage [#4] Co dalej dla Rębeckiego po wojnie z Duncanem](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-6-218x150.jpg)
![Who’s Next In The Cage [#3] Co dalej czeka zwycięzców z UFC Abu Dhabi](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-5-218x150.jpg)










![Wzór na MISTRZA z Michałem Sobiechem #5 | Przygotowanie mentalne i fizyczne – rola adaptogenów [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/maxresdefault-218x150.jpg)
![Wzór na MISTRZA z Michałem SOBIECHEM #4 | MMA | Dieta | Doping | Suplementy | KSW 105 [PREMIERA o 19:00]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/maxresdefault-2-218x150.webp)
![MMA TuNajt #320 | TYPOWANIE XTB KSW 105 + przegląd kursów FORTUNY [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-320-218x150.png)
![MMA TuNajt #319 | OLEKSIEJCZUK z tarczą po UFC 314 | PIMBLETT gotowy na TOP 5? | Wywiad GAMROTA [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-319-218x150.jpg)
![MMA TuNajt #318 | HARATYK kontuzjowany – kto dla IBRAGIMA? | Zapowiedź UFC 314 [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/MMA-TuNajt-318-218x150.jpg)








