FEN 27 – na kogo warto postawić? Poznaj nasze typy oraz kursy bukmacherskie.

528

Organizacja Fight Exclusive Night otwiera rok galą FEN 27 w Szczecinie. na karcie walk znakomici lokalni zawodnicy, a wśród nich mistrz wagi lekkiej, Mateusz Rębecki w obronie pasa z Magomedem Magomedovem. Poniżej przedstawiamy nasze typy na wybrane walki tego wieczoru oraz kursy u naszego partnera, legalnego bukmachera – firmy Fortuna.

Mateusz Rębecki vs. Magomed Magomedov

Grzegorz: O walce wieczoru, w której wystąpi Mateusz Rębecki z Magomedem Magomedovem, śmiało można mówić w kategorii starcia dwóch przekrojowych zawodników. „Chińczyk” wielokrotnie udowadniał, że ma umiejętności, by rozstrzygnąć pojedynek w każdej płaszczyźnie, podobnie zresztą jak jego najbliższy rywal. Magomedov najczęściej poddaje przeciwników, ma świetne obalenia, ale jego ostatnia walka pokazała także, że potrafi również znokautować rywala. Sporą rolę odegrają tutaj z pewnością warunki fizyczne, które – jak zwykle, nie będą działały na korzyść Polaka. Rosjanin jest bowiem aż o 15 cm wyższy. Rębecki jednak już niejednokrotnie udowadniał, że nie stanowi to dla niego większej przeszkody. Ponadto, klasa rywali, z którymi mierzył się do tej pory Magomedov pozostawia wiele do życzenia… Mateusz Rębecki powinien unikać w tym pojedynku parteru, a jeśli już tam się znajdzie, musi być bardzo czujny, żeby Rosjanin nie poszukał jakiejś techniki kończącej. Nie wykluczam decyzji w tym starciu, jednak czy walka potrwa aż 25 minut? Prędzej Rębecki skończy Magomedova przez TKO gdzieś w rundach mistrzowskich. Mój typ: Mateusz Rębecki przez TKO w 4. rundzie.
Typujący Rębeckiego: Grzegorz, Bartosz, Michał, Mariusz, Marek, Olimpia, Tomasz, Filip
Typujący Magomedova: Martyna

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Rębecki: 1.35
Magomedov: 2.94

Wojciech Janusz vs. Adam Kowalski

Tomasz: Adam Kowalski vs Wojciech Janusz – walka, która najprawdopodobniej wyłoni kolejnego pretendenta do tytułu kategorii półciężkiej organizacji FEN. Wojciech Janusz, znany również pod pseudonimem „Kulkinio”, aktualnie posiada passę czterech zwycięstw z rzędu. Z kolei Adam Kowalski poddając Rafała Kijańćzuka zaliczył udany debiut w wyżej wymienionej organizacji. Chociaż pojedynek będzie bardzo wyrównany to moim zdaniem zwycięsko z tego starcia wyjdzie Adam Kowalski. Umiejętności, które posiada 36-latek, pozwolą mu na wypunktowanie swojego przeciwnika i najprawdopodobniej zostanie on pretendentem do tytułu mistrzowskiego. Mój typ: Adam Kowalski przez decyzję.
Typujący Janusza:
Typujący Kowalskiego: Tomasz, Martyna, Bartosz, Michał, Mariusz, Marek, Olimpia, Filip, Grzegorz

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Janusz: 1.65
Kowalski: 2.11

Katarzyna Lubońska vs. Eva Dourthe

Mariusz: Najbliższa rywalka Polki nie najlepiej radzi sobie w ostatnich walkach. O tyle, o ile nie przynosi jej wstydu porażka z Magdą Sormovą, tak dwie pozostałe już nie powinny mieć miejsca. Trzeba jej oddać, że w tej walce z Sormovą o pas WWFC, nie dała sobie zrobić krzywdy przez 5 rund, natomiast praktycznie wcale nie zagroziła swojej przeciwniczce. Dawała się dość łatwo obalać, wpadała w techniki kończące, jedynie stójkowo potrafiła odgryzać się rywalce. Z pewnością nie będzie mieć problemów kondycyjnych, ale czy zagrozi reprezentantce Czerwonego Smoka? Wątpię. Doświadczenie Kasi w walkach z trudniejszymi oponentkami na pewno zaprocentuje. Kluczem do zwycięstwa dla Lubońskiej powinno być skracanie dystansu, klincz i obalenia, po których powinna rozbijać Dourthe, a może nawet próbować poddać. Francuzka nie ma pancernej obrony w stójce, tam również można szukać szansy na zwycięstwo, lecz bezpieczniej będzie unikać tej płaszczyzny. Mój typ: Katarzyna Lubońska, decyzja.
Typujący Lubońską: Mariusz, Martyna, Bartosz, Michał, Marek, Olimpia, Filip, Grzegorz
Typujący Dourthe:

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Lubońska: 1.55
Dourthe: 2.29

Sebastian Romanowski vs. Rildeci Lima Dias

Olimpia: „Szczena” jest po dwóch wygranych z rzędu i to na pewno jedna z wielu rzeczy, która go napędza po koleje zwycięstwo. Sam fakt, że wystąpi na gali FEN, do tego przed własną publicznością jest praktycznie gwarancją, że to Berserker podniesie rękę do góry. Romanowski jest młodszy od swojego rywala, ale ma spore doświadczenie w dywizji koguciej. Rildeci Lima Dias za to przegrał ostatnie trzy walki, wszystkie w poprzednim roku, co może nieco nam podpowiedzieć, że Brazylijczyk nie jest w formie. Jednak jeśli 34-latek już wygrywa to zazwyczaj przed czasem. Gabarytowo lekko jest lepszy zawodnik ze Stargardu. Ta wygrana da dużo Sebastianowi, ciężko więc wątpić w jego sukces. Parteru nie musi się obawiać, i choć z pewnością będzie szukał skończenia przed czasem to typuję jednak, że Romanowski doskonale poradzi sobie na dystansie i wypunktuje rywala.
Typujący Romanowskiego: Olimpia, Martyna, Bartosz, Michał, Mariusz, Marek, Tomasz, Filip, Grzegorz
Typujący Diasa:

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Romanowski: 1.35
Dias: 2.94

Kamil Gniadek vs. Michał Balcerczak

Jacek: Gniadek vs. Balcerczak to starcie, którego po walce Gniadek vs. Dusza raczej nikt się nie spodziewał. Reprezentant WCA wraca do klatki FEN po przysłowiowym kuble zimnej wody na głowę, czyli 2 porażkach z rzędu. Ostatni raz z taką sytuacją zawodnik pochodzący z zachodniego Pomorza miał do czynienia w swojej karierze w 2013 roku, kiedy po kolei pokonywali go Artem Lobov oraz Łukasz Sajewski. Czy i tym razem Gniadkowi uda się przerwać tę passę? Myślę, że tak. Michał Balcerczak, który będzie jego rywalem to dość rzadko walczący zawodnik z skromnym, aczkolwiek dodatnim rekordem. W klatce najbardziej niebezpieczny jest w stójce, gdzie przez czasem odprawiał swoich dwóch ostatnich rywali. Balcerczak w tej walce nie ma nic do stracenia, walczy z dużo bardziej utytułowanym i rozpoznawalnym rywalem na największej dotąd gali w swoim życiu i to w dodatku w swoich rodzimych stronach. Jeśli nie zje go presja, będzie niebezpieczny, zapewne głównie na początku walki, zanim Gniadek i jego narożnik zaczną rozczytywać jego ruchy. W tej walce kłopoty Balcerczaka nadejdą moim zdaniem po pierwszym obaleniu i zejściu do parteru ze strony byłego Berserkera, który w grapplingowych wymianach wielokrotnie potwierdzał swoją wysoką klasę. Kto wie, może Balcerczak w takim scenariuszu ku zaskoczeniu wszystkich będzie bronił ataków Gniadka w parterze tak skutecznie jak Dusza, ale jako, że o jego umiejętnościach w BJJ za wiele nie wiemy, stawiam raczej na bardziej realistyczny scenariusz. Mój typ to Gniadek przez poddanie w 2 rundzie.
Typujący Gniadka: Jacek, Martyna, Bartosz, Michał, Mariusz, Marek, Olimpia, Tomasz, Filip, Grzegorz
Typujący Balcerczaka:

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Gniadek: 1.22
Balcerczak: 3.83

Michał Gutowski vs. Łukasz Sudolski

Filip: Gutowski vs. Sudolski to pojedynek dwóch zawodników ze Szczecina. W klatce FEN po jednej stronie będzie doświadczony Gutowski, a po drugiej niepokonany, ale wciąż na początku kariery Sudolski. „Gutek” legitymuje się aktualnie serią dwóch porażek, a rękawice skrzyżuje z rozpędzonym serią 5 zwycięstw Sudolskim. Gutowskiego czeka ciężkie zadanie, ale nie podda się łatwo. Wydaje mi się jednak, że Sudolski wypunktuje go na pełnym dystansie i finalnie, to jego ręka po walce powędruje w górę.
Typujący Gutowskiego:
Typujący Sudolskiego: Filip, Martyna, Bartosz, Michał, Mariusz, Marek, Olimpia, Tomasz, Grzegorz

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Gutowski: 3.73
Sudolski: 1.23

Jeśli chcesz obstawić tę lub inne gale MMA, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.