Wygląda na to, że w stosunkowo niedalekiej przyszłości zobaczymy konfrontację dwóch topowych zawodników wagi średniej UFC. Jak informuje Ariel Helwani, 15 października ma dojść do walki Jareda Cannoniera z Seanem Stricklandem. Ta ma zwieńczyć całe wydarzenie.

Jared Cannonier (15-6) przy okazji swojego ostatniego pojedynku, stanął przed szansą sięgnięcia po mistrzowskie trofeum wagi do 84 kilogramów. Podczas lipcowego UFC 276 skrzyżował rękawice z dominatorem tejże kategorii, Israelem Adesanyą (23-1) i przewalczywszy pełny, 25-minutowy dystans, ostatecznie musiał uznać wyższość oponenta, jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich. Wygląda na to, że okazję do powrotu na właściwe tory będzie miał w połowie października.

„Źródła podają, że Jared Cannonier x Sean Strickland jest planowane na galę 15 października. Walka wieczoru. Możliwe, że w Apex. Jeszcze nic nie podpisano, ale taki jest cel.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Sean Strickland (25-4) również nie będzie dobrze wspominał ostatniego starcia pod sztandarem amerykańskiego giganta. Występował dokładnie wtedy, co Cannonier – 276. edycja – jednakże zmierzył się z idącym jak burza, Alexem Pereirą (6-1). Szybko, bo już w pierwszej rundzie przekonał się o sile ciosu „Poatana”, zostając znokautowanym. Porażka ta przerwała jednocześnie jego wcześniejszą serię sześciu zwycięstw.

Źródło: Twitter/Ariel Helwani