12 listopada tego roku, organizacja UFC zawita do nowojorskiego Madison Square Garden. Oficjalnie potwierdzono już starcie, które zwieńczy całe wydarzenie. Chodzi o mistrzowską potyczkę w wadze średniej, pomiędzy Israelem Adesanyą oraz Alexem Pereirą.

Israel Adesanya (23-1) oraz Alex Pereira (6-1) jak dotąd mierzyli się ze sobą dwukrotnie, jeszcze za czasów startów w innej formule – kickboxingu. Wówczas dwa razy arenę jako triumfator opuszczał „Poatan”, za pierwszym razem wypunktowując Nigeryjczyka, następnie zaś widowiskowo i ciężko go nokautując.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Droga Pereiry do mistrzowskiego trofeum największej organizacji MMA na świecie była stosunkowo krótka i łatwa. Zaledwie po trzech zwycięstwach (z tego dwóch zakończonych przed czasem) awansował na piątą lokatę, co umożliwia mu ponowne podjęcie rękawic z aktualnie dzierżącym pas, Adesanyą. Dla „The Last Stylebendera” będzie to szósta obrona – wszystkie pięć wcześniejszych zakończyło się oczywiście jego sukcesem.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez UFC (@ufc)

Zobacz także: Michael Bisping chciałby zobaczyć rewanż Błachowicza z Adesanyą w wadze średniej: „To bardzo, bardzo interesujące”

Źródło: YouTube/Glory of Heroes, Instagram/UFC