
Najbardziej znany komentator UFC, Joe Rogan, wypowiedział się krytycznie na temat decyzji organizacji w sprawie dopuszczenia Michaela Bispinga do kolejnej walki w ciągu zaledwie trzech tygodni od ciężkiej przegranej z Georgesem St.-Pierrem.
W minioną sobotę Michael Bisping już w pierwszej rundzie walki wieczoru na UFC Fight Night 122 uległ Kelvinowi Gastelumowi. Wiele osób przypisuje tą szybką porażkę byłego mistrza zbyt krótkiej przerwie między stoczonymi przez niego walkami w Nowym Jorku i Szanghaju, a dodatkowo zwraca się uwagę na niebezpieczeństwo dla zdrowia Hrabiego.
W takim tonie wypowiedział się także Joe Rogan:
Nie sądzę, że właściwym jest dopuszczenie zawodnika do walki trzy tygodnie po tym, jak stoczył on tak brutalny pojedynek, jak Michael Bisping z GSP. Został zdominowany, uduszony do nieprzytomności, a następnie trzy tygodnie poźniej, staje do walki z niesamowicie groźnym młodzianem w osobie Kelvina Gasteluma? Kelvin jest bestią. Ma brudny boxing i pokazał to w wale: trafił go pięknym prostym, a następnie z zadał cios prawą ręką. Ten dzieciak jest w gazie, jest teraz na innym poziomie.
Rogan zwrócił uwagę na to, że nawet jeśli zawodnik sam rwie się do walki, to ktoś musi być rozsądny i podjąć decyzję uwzględniającą przede wszystkim jego zdrowie. Zaznaczył też, że doskonale rozumie, iż organizacja stała przed widmem sporej klęski promocyjnej w związku z galą UFC FN 122, gdy okazało się, że Anderson Silva nie może zawalczyć w głównej walce wieczoru. Stwierdził jednak, że zdrowie zawodnika powinno stać na pierwszym miejscu:
Naprawdę, czasem trzeba ich [zawodników – przyp. red.] chronić przed nimi samymi. (…) To nie było mądre. Ja wiem, że Bisping chciał to zrobić. I pewnie zrobiłby to ponownie. Jeśli zapytano by Bispinga, czy zawalczy za kilka tygodni, to prawdopodobnie on się zgodzi. Słyszałem nawet jak, jak ktoś mówił o nim, że zawalczy w Anglii, w marcu. Kurde, to mniej szalone, ale nadal wręcz niedorzeczne. Mamy już przecież prawie grudzień…
Zobacz także: Michael Bisping objął prowadzenie w rankingu największej ilości przyjętych nokdaunów w UFC
źrodło: BJPenn.com



![Who’s next In The Cage [#4] Co dalej dla Rębeckiego po wojnie z Duncanem](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-6-218x150.jpg)
![Who’s Next In The Cage [#3] Co dalej czeka zwycięzców z UFC Abu Dhabi](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-5-218x150.jpg)










![Wzór na MISTRZA z Michałem Sobiechem #5 | Przygotowanie mentalne i fizyczne – rola adaptogenów [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/maxresdefault-218x150.jpg)
![Wzór na MISTRZA z Michałem SOBIECHEM #4 | MMA | Dieta | Doping | Suplementy | KSW 105 [PREMIERA o 19:00]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/maxresdefault-2-218x150.webp)
![MMA TuNajt #320 | TYPOWANIE XTB KSW 105 + przegląd kursów FORTUNY [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-320-218x150.png)
![MMA TuNajt #319 | OLEKSIEJCZUK z tarczą po UFC 314 | PIMBLETT gotowy na TOP 5? | Wywiad GAMROTA [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-319-218x150.jpg)
![MMA TuNajt #318 | HARATYK kontuzjowany – kto dla IBRAGIMA? | Zapowiedź UFC 314 [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/MMA-TuNajt-318-218x150.jpg)







