Były pretendent do pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej, Alexander Gustafsson (18-4-0) przeszedł operację obręczy barkowej o czym poinformował fanów za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. 

https://www.instagram.com/p/Bb_xJ0AhnSu/?hl=pl&taken-by=alexthemauler

Aktualizacja! Operacja zakończona. Moje ramię jest już naprawione, czuję się świetnie, dotychczas chodziłem 3 miesiące z płytką utrzymującą mój obojczyk na miejscu. Teraz czeka mnie rehabilitacja i powolny powrót do treningów ze 100% natężeniem. Nie mogę się doczekać na powrót do oktagonu.

Najprawdopodobniej operacja wykluczy z Gustafssona z potencjalnej walki o pas którą miałby stoczyć z Danielem Cormierem na UFC 220. Organizacja planowała zestawienie aktualnego mistrza z Volkanem Oezdemirem własnie na galę w Bostonie, jednakże na razie nie wiadomo czy dojdzie do walki z powodu problemów z prawem Szwajcara. DC Jako alternatywnych pretendentów wskazał właśnie Gusa oraz znajdującego się w paśmie 3 wygranych #5 w rankingu kategorii półciężkiej – Ovince’a St. Preux.

Wspomniana gala będzie mieć miejsce 20 stycznia i jeśli UFC zdecyduje się umieścić w tym terminie Cormiera na karcie walk w obliczu sytuacji Oezdemira zapewne zmierzy się on z OSP, który wyraził ostatnio ochoczo chęć podjęcia wyzwania przeciwko mistrzowi.