Niesamowicie widowiskowo walczący zawodnik – Justin Gaethje wyjawił, kiedy przestanie zabawiać fanów swoimi występami w oktagonie i odwiesi rękawice na kołek.

Były tymczasowy mistrz wagi lekkiej UFC, Justin Gaethje ma przed sobą już raptem kilka lat kariery. Amerykanin wyjawił, kiedy dokładnie chciałby przestać zajmować się sportem zawodowo.

„Highlight” jest świeżo po swoim pojedynku z Rafael Fizievem, który odbył się w zeszłym miesiącu podczas gali UFC 286 w Londynie. W co-main evencie wydarzenia, Gaethje i Fiziev stoczyli niezwykle widowiskowe starcie. Ostatecznie to Gaethje zdobył zwycięstwo większościową decyzją po 15 minutach walki.

To zwycięstwo było bardzo ważne dla byłego mistrza tymczasowego, i wydaje się, że jest zdeterminowany, aby utrzymać ten impet. Po zwycięstwie, Gaethje wyzwał do rewanżowego boju Dustina Poiriera. „Diamond” odpowiedział później na to wyzwanie i wydawał się być zainteresowanym drugim starciem. Poirier wygrał ich pierwsze spotkanie w kwietniu 2018 roku przez nokaut w czwartej rundzie.

Przed możliwą walką rewanżową, Justin Gaethje ujawnił, że może to być jedna z jego ostatnich walk. W niedawnej rozmowie z MMA Fighting, zawodnik wagi lekkiej ujawnił swoje plany na przyszłość i wyjawił, że myśli o przejściu na emeryturę w wieku 37 lat. Biorąc pod uwagę, że pozostało mu tylko kilka lat do tego wieku, fani powinni cieszyć się pozostałym czasem z ludzkim highlightem.

Po prostu tak jest. Powiedziałbym, że do 37 roku życia nie chciałbym już tego robić. Mam teraz 34 lata. Więc dwa lub trzy lata to długi czas. Ale w skali rzeczy, to nie jest tak długo. Robię to od 12 do 15 lat. Więc ostatecznie jest to tył mojej kariery w tej dyscyplinie. Takie mam myśli, jesteśmy bardzo emocjonalni po tych walkach… Ale to był mój proces myślowy, nie będę tu na zawsze. Cieszę się, że jesteście tutaj, aby się tym wszystkim cieszyć ze mną.

Zobacz także: Otrzyma szansę rewanżu? Gaethje chętny na drugie starcie z Poirierem

źródło: bjpenn.com