O sportowej klasie Khabiba Nurmagomedova nie ma co dyskutować. Dagestańczyk zakończył profesjonalną karierę w październiku 2020, a już pojawiła się informacja o wprowadzeniu go do Galerii Sław.

Khabib Nurmagomedov zawodową przygodę z MMA zakończył z nieskazitelnym rekordem 29-0. Podczas swojej kariery święcił liczne sukcesy, w tym ten najważniejszy – sięgnięcie po mistrzowskie trofeum amerykańskiego giganta, które zdążył obronić trzykrotnie. Dzięki swoim dokonaniom, zasili szeregi tzw. Ery Współczesnej, gdzie zasiada już kilku fighterów światowej sławy.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

O tym, iż Dagestańczyk już wkrótce dostąpi tego zaszczytu, poinformowano podczas minionej, 272. edycji wydarzenia. Wiadomość udostępniono również w mediach społecznościowych, by każdy na pewno do niej dotarł. Na ten moment nie wiadomo, kiedy dokładnie dojdzie do ceremonii, podczas której przekazana zostanie mu statuetka. Możliwe, iż rozegra się to w okresie letnim.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez UFC (@ufc)

To, że Nurmagomedov zasługuje na dołączenie do Galerii Sław, nie budzi żadnych wątpliwości. Niektórzy kibice wyraźnie podkreślają jednak swoje oburzenie co do momentu, w którym to ogłoszono. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, co aktualnie dzieje się za wschodnią granicą naszego kraju i nie rozumieją, dlaczego akurat teraz następuje gloryfikacja rosyjskiego zawodnika.

Źródło: Instagram/UFC