Po tym, jak Henry Cejudo wypadł ze starcia z powodu kontuzji, Marlon Vera został bez rywala na UFC 292. Upatrzył sobie jednak jednego potencjalnego oponenta. Chodzi o byłego czempiona, Petra Yana.

Wielkimi krokami zbliża się gala UFC 292. Niestety, na kilka tygodni przed wydarzeniem posypało się bardzo ciekawie zapowiadające się zestawienie w dywizji koguciej. Z pojedynku z Marlonem Verą (22-8-1) zmuszony wycofać się był eks podwójny mistrz Henry Cejudo (16-3). Wszystko ze względu na kontuzję, której nabawił się w okresie przygotowawczym.

Zobacz także: Hitowa walka wypada z gali UFC 292

Wszystko to oznacza, iż „Chito” został teraz bez przeciwnika na sierpniowe wydarzenie. Wygląda jednak na to, iż nie zamierza rezygnować z uczestnictwa w tej gali. Właśnie dlatego na celownik wziął Petra Yana (16-5).

„Yan, stań na wysokości zadania.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Kariera Yana znalazła się teraz na sporym zakręcie. Odkąd utracił mistrzowskie trofeum, stoczył cztery kolejne walki, zwyciężając zaledwie jednokrotnie. Po raz ostatni widziany był w oktagonie, w marcu tego roku. Zmierzył się wtedy z Merabem Dvalishvilim (16-4), jednakże finalnie musiał uznać wyższość Gruzina, zostając zdominowanym na pełnym dystansie.

Źródło: Twitter/Marlon Vera