Marta Waliczek zmierzy się z Dominiką Filec na czerwcowej gali HFO

114
źródło: Facebook

Prawie rok mija już od ostatniej walki w wykonaniu Marty Waliczek. W programie Oktagon Live ogłoszono, że wystąpi ona na czerwcowej gali HFO, a jej rywalką będzie Dominika Filec. Pojedynek odbędzie się w formule K-1.

Marta „Wadera” Waliczek to utytułowana zawodniczka, która walczy w K-1 oraz w MMA. Jeżeli chodzi o formułę stójkową to do jej największych sukcesów można zaliczyć pokonanie Róży Gumiennej na FEN 19. To był pojedynek o pas mistrzowski w kategorii do 65 kilogramów. Aktualnie jest ona bardziej skupiona na karierze w MMA. W swoim ostatnim występie na Celtic Gladiator 24 przegrała przez poddanie z Juliją Stoliarenko (9-3-1).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Reprezentka klubu Daas Berserker’s Team Bielsko Biała w wywiadzie dla Oktagon Live zdradziła, że będzie chciała kontynuować karierę w MMA, a do przyjęcia walki w kickboxingu zmusiła ją obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa.

Nie ukrywam, że ta sytuacja zmusiła mnie i trenera do tego, aby podjąć walkę w formule K-1. Tak jak powiedziałam, raczej skupiam się na treningach MMA i mierzymy w walki na galach w tej formule. Ważne jest dla mnie, aby wejść i zawalczyć cokolwiek i w tym wypadku jest to K-1. 

powiedziała Marta Waliczek.

Dominika Filec reprezentuje klub Absortio Gym. Mimo swojego wieku jest ona utytułowaną zawodniczką w Teakwon-Do ITF i w K1. Jest ona mistrzynią Polski federacji ISKA w formule K-1.

Zobacz Także: Wrzosek vs. Mańkowski i Gamrot vs. Parke na lipcowej gali KSW

Najbliższa gala HFO zaplanowana jest na 13 czerwca.

źródło: Oktagon Live