Będę chciał go pokonać – Roberto Soldic otwarty na walkę z Andrzejem Grzebykiem

234
źródło: facebook / Roberto Soldic

Dzisiaj oficjalnie ogłoszono, że Andrzej Grzebyk (16-3) podpisał kontrakt z federacją KSW. Reprezentant klubu Legion Team Tarnów wyzwał do walki aktualnego mistrza w wadze półśredniej Roberto Soldica (17-3).

Chorwat w rozmowie dla programu Koloseum wyraził chęć walki z Polakiem, choć zaznaczył, że musi porozmawiać ze swoim menadżerem i z KSW.

Czytałem o tym, że Andrzej Grzebyk wyzwał mnie do walki. Wiem, że jest byłym podwójnym mistrzem organizacji FEN i jego rekord to 16 wygranych i 3 porażki, więc znam go od kilku dni. Nie oglądałem jego pojedynków. Zobaczymy co powie mój menadżer, Martin Lewandowskim i Wojsławem Rysiewski. Oczywiście ja jestem zawsze chętny do walki. Lubię się bić i lubię wyzwania, a on jest podwójnym mistrzem, więc na pewno to mocny zawodnik i traktuję go poważnie. Idę przed siebie i będę chciał go pokonać. Trenuję cały czas, ale nie pod walkę. Jestem gotowy i trzymaj się.

powiedział Roberto Soldic.

„Robocop” zdradził, że czeka na otwarcie klubów sportowych, które zostały zamknięte z powodu światowej pandemii koronawirusa. Dodał również, że jeżeli to otwarcie nastąpi w czerwcu to będzie gotowy do walki w okolicach sierpnia lub września.

Jeżeli w czerwcu otworzymy klub to będę potrzebował dwóch miesięcy, żeby się przygotować. Będę gotowy w sierpniu lub we wrześniu. Usiądziemy i porozmawiamy z menadżerem i z KSW o tym, jaki jest na mnie plan. Tęsknię za klatką, bo ostatni raz walczyłem we wrześniu zeszłego roku z Michałem Pietrzakiem. Nie podoba mi się to co się teraz dzieje. Wypadłem z rytmu, ale cały czas jestem w formie. Czekam tylko na telefon i mogę walczyć w studio lub w każdym innym miejscu. Może zasady w najbliższych miesiącach się zmienią i nie będzie przymusowej kwarantanny przy podróżowaniu do innego kraju. Chciałbym aby wszystko było na swoim miejscu. Chcę mieć porządne przygotowania i spokój w głowie. Nie podoba mi się wizja trenowania czy robienia wagi podczas kwarantanny w Polsce, ponieważ to może być kłopotliwe. Mam nadzieję, że przepisy się zmienią do sierpnia lub września.

podsumował.

Chorwat swój tytuł zdobył na KSW 41, gdzie zaszokował niemal wszystkich wygrywając przez TKO z Borysem Mańkowskim (20-8-1). Obecnie jest na fali 4 zwycięstw z rzędu. W ostatnim boju na KSW 50 wypunktował Michała Pietrzaka (8-4).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Reprezentant klubu Legion Team Tarnów, zadebiutował w Fight Exclusive Night na FEN 9, gdzie przegrał na punkty z Alessio Di Chirico (12-4). W swoim poprzednim występie na FEN 26 pokonał przez TKO Roberta Fonsecę (12-4)

Poniżej prezentujemy wywiad z Andrzejem Grzebykiem, którego udzielił naszemu portalowi.

Zobacz Także: Breaking: Andrzej Grzebyk nowym zawodnikiem KSW!

źródło: Polsat Sport, Koloseum