29 kwietnia miejsce będzie miała 42. edycja, wyprodukowana pod sztandarem OKTAGON MMA. Do rozpiski tego wydarzenia wpisano bardzo ciekawą potyczkę pomiędzy Losene Keitą oraz Mate Sanikidze. Na szali znajdzie się pas wagi piórkowej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Losene Keita (10-0) to niepokonany zawodnik, który od końca 2021 rywalizuje pod sztandarem czesko-słowackiej organizacji. W tym czasie zdążył tam stoczyć pięć starć – cztery w formule MMA i jedno w Muay Thai – za każdym razem opuszczając arenę jako triumfator. Od czerwca minionego roku dzierży on również mistrzowskie trofeum kategorii do 70 kilogramów. Najwyraźniej to dla niego za mało, bo teraz postara się sięgnąć po pełnoprawny pas niższej dywizji. Podczas OKTAGON 42 skrzyżuje on rękawice z Mate Sanikidze (9-2). Wydarzenie to rozegra się w Bratysławie.

Sanikidze podejdzie do tego pojedynku napędzony serią sześciu zwycięstw, z czego trzy zdobywał pod szyldem OKTAGON MMA. Po raz ostatni widziany był w akcji, w grudniu minionego roku. Stanął wtedy w szranki z reprezentantem Czech, Jakubem Tichotą (5-1) i przewalczywszy pełny dystans, ostatecznie niejednogłośnie zwyciężył na kartach sędziowskich, zdobywając tym samym tymczasowy tytuł.

Zobacz także: Pavlovich vs. Blaydes planowaną walką wieczoru kwietniowej gali UFC

Źródło: Twitter/OKTAGON MMA