Dustin Poirier dał do zrozumienia w ostatnich tweetach, że ma chęci stoczenia kolejnej walki o pas mistrzowski wagi lekkiej, na której tronie aktualnie zasiada Islam Makhachev.

Były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej, Dustin Poirier nadal nie odpuścił marzeń o zostaniu prawowitym czempionem. Amerykanin zgłosił swoją chęć na stoczenie walki z rosyjskim mistrzem, Islamem Makhachevem, co jednak nie do końca spodobało się fanom.

Makhachev zamieścił na Twitterze wpis z pytaniem „Kto następny?„, na co szybko odpowiedzi udzielił „Diament” – „Co tam„, dając do zrozumienia, że to on powinien być kolejnym pretendentem.

Jeden z fanów napisał: „Lol, więc będą po prostu dawać kolejne title shoty Dustinowi, aż w końcu wygra?” Na co zawodnik kategorii lekkiej UFC odparł: „Taki jest plan„.

Ostatni raz, Poiriera w klatce widziano podczas gali UFC 281, gdzie duszeniem zza pleców poddał Michaela Chandlera. Udanie wówczas powrócił na ścieżkę zwycięstw po porażce w walce o pas z Charlesem Oliveirą. Gdyby „Diament” otrzymał kolejną szansę walki o pas – byłby to już jego trzeci title shot, gdyż w 2019 roku musiał uznać wyższość Khabiba Nurmagomedova. Co ciekawe, obie walki o pas, Poirier przegrywał będąc uduszonym zza pleców.

Zobacz także: Beneil Dariush twierdzi, że Poirier powinien rozważyć zakończenie kariery, jeśli nie ma zamiaru walczyć z zawodnikami z rankingu. „Diament” odpowiada

źródło: Twitter