Podczas UFC 299 do klatki amerykańskiego giganta powróci nasz rodak – Mateusz Gamrot. Polak stanie w szranki z doświadczonym byłym mistrzem, Rafaelem dos Anjosem. Jak na to starcie zapatruje się Rafael Fiziev?

Słynący z kapitalnej stójki Rafael Fiziev (12-3) ostatni pojedynek stoczył we wrześniu minionego roku. Skrzyżował wówczas rękawice z Mateuszem Gamrotem (23-2) i choć początkowo walczył jak równy z równym, finalnie przegrał w drugiej rundzie wskutek kontuzji.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

„Atamana” czeka więc przerwa od startów, Gamrot natomiast przygotowuje się do kolejnego startu. Jego następnym oponentem będzie Rafael dos Anjos (32-15), z którym przecież Fiziev także miał okazję w przeszłości rywalizować. W związku z tym, Azer został zapytany o swojego faworyta w tej walce.

Widziałem, że Gamrot walczy teraz z Rafą. To dla mnie bardzo ciekawa walka. Nie mogę się jej doczekać. Lubię Gamrota i Rafę, ale stoję po stronie Rafy, bo ma więcej doświadczenia w potyczkach z zawodnikami pokroju Gamrota. Ma dobre zapasy, grappling i wydaje mi się, że jest lepszy w stójce. Ale jest już trochę stary… Może jego najlepszy czas już za nim, ale nadal będzie niebezpieczny dla Gamrota.

przyznał w wywiadzie udzielonym The AllStar.

Zobacz także: Maciej Różański zawalczy w main evencie CAVEMMA 4

W czubie kategorii lekkiej UFC sytuacja jest teraz bardzo ciekawa. Mistrzowskie trofeum spoczywa oczywiście na biodrach Islama Makhacheva (25-1), jednakże jest wielu kandydatów, którzy chcieliby wywalczyć sobie tytuł pretendenta. Oprócz Polaka, o miano takie rywalizują chociażby Justin Gaethje (25-4), czy wygrany z pary Dustin Poirier (29-8) – Benoit Saint-Denis (13-1).

Źródło: YouTube/The AllStar, fot. Grafika: InTheCagePL | Jeff Bottari/Zuffa LLC, ufc.com