UFC 252: Miocic vs. Cormier 3 – relacja i podsumowanie karty wstępnej [WIDEO]

308

Zapraszamy do przejrzenia relacji i podsumowania z karty wstępnej gali UFC 252.

155 lb: Jim Miller (34-14) vs. Vinc Pichel (12-2)

Runda 1:

Obaj spokojnie rozpoczęli pojedynek. Krótka wymiana, Miller wpadł z ciosami. Krótki klincz i świetne kolano w wykonaniu Jima! Niskie kopnięcie Pichela. Miller sprawnie próbował zepchnąć rywala na siatkę. Kolano po stronie Vinca. Klincz pod siatką zainicjowany przez Millera, tajski klincz, jednak zerwany przez Pichela. Sprowadzenie Millera, próba wpięcia za plecy. Jedna noga wpięta. Vinc jednak dobrze przeszedł pozycję. Próba balachy na kolano w wykonaniu Millera.

Runda 2:

Miller sprawnie ruszył z ciosami i utorował sobie drogę do parteru. Pichel był w stanie wstać do stójki, nie dając sobie zrobić większej krzywdy. Po chwili to Vinc znalazł się z góry, jednak Miller czuł się komfortowo, szukając prób poddań. Próba skrętówki w wykonaniu Jima! Pichel sprawnie jednak wyszedł z próby. Dobra kontrola z góry w wykonaniu Pichela, kilka krótkich ciosów w jego wykonaniu. Mnóstwo ciosów w wykonaniu 37-latka na zakończenie drugiego starcia!

Runda 3:

Pichel mocno ruszył z ciosami, od razu torując sobie drogę do sprowadzenia pod siatką, Miller próbował w kontrze ciągnąć kimurę. Pichel zaszedł za plecy rywala, próbując poddania. Miller zdołał jednak odwrócić role i to on po chwili zajął plecy przeciwnika, szukając duszenia. Pichel dobrze wyszedł i skontrował sprowadzenie. Mocne kolana Pichela na tułów po powstaniu do stójki. Kontrola pod siatką po stronie Vinca, kilka ciosów na tułów. Pichel idąc po sprowadzenie nadział się na gilotynę, która wydawała się być ciasna, jednak Vinc zdołał z niej wyjść i spuścić kilka ciosów na głowę rywala.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Vinca Pichela jako zwycięzcę, punktując 2x 29-28, 29-27.

115 lb: Felice Herrig (14-9) vs. Virna Jandiroba (16-1)

Runda 1:

Jandiroba bez problemu sprowadziła Felice Herrig do parteru. Od razu próbowała szukać trójkąta rękoma, Amerykanka wstała, jednak ponownie została szybko sprowadzona do parteru. Ponowna próba powrotu do stójki w wykonaniu Herrig, zapięcie duszenia zza pleców, choć Amerykanka wyszła. Brazylijka sprawnie jednak przeszła do balachy, która zmusiła Herrig do klepania!

145 lb: TJ Brown (14-8) vs. Danny Chavez (11-5)

Runda 1:

TJ Brown postraszył dwoma ciosami swojego przeciwnika. Niskie kopnięcie Amerykanina. Obrotówka (choć przestrzelona) w wykonaniu Chaveza. Mocne niskie kopnięcia Chaveza, zwarcie i wymiany ciosów pod siatką. Danny ewidentnie polował na jeden cios, który miałby skończyć przeciwnika. Wymiany na wysokie kopnięcia, choć oba zblokowane. Brown z desperacką próbą obalenia, wybronioną jednak ciosami przez rywala. Niskie kopnięcie wycięło Browna, po powrocie do stójki zmuszony był zmienić pozycję. Kolejny lowkick wyciął Browna! TJ podrażniony akcjami rywala mocno ruszył do zadawania ciosów i lekko wstrząsnął rywalem. Brown ponownie desperacko złapał nogę przeciwnika, lecz ten nie miał problemów z wybronieniem obalenia. Wysokie kopnięcie Chaveza na zakończenie starcia nr 1.

Runda 2:

TJ Brown wyszedł z odwrotnej pozycji. Wymiana na pojedyncze niskie kopnięcia, prawy krzyżowy Browna. Kolejne niskie kopnięcia Chaveza zachwiało rywalem, który ruszył po klincz pod siatką, został jednak obrócony, nie na długo. Uchwyt zerwany. Middlekick Browna wszedł pod łokieć. Mocny prawy Chaveza doszedł do głowy TJ-a! Amerykanin padł na deski, rywal ruszył z ciosami w celu dobicia, ale Brown przetrwał, spróbował nawet poddania, lecz nieudanie. Pojedynek powrócił do stójki, gdzie stroną napierającą był tym razem Danny. Próba obrotowego backfistu Amerykanina, jednak dobry unik Chaveza. Dociskanie do siatki na koniec po stronie Danny’ego.

Runda 3:

Brown z mańkuta, z próbą obalenia, choć Chavez bez problemu go obrócił i wybronił chęć sprowadzenia. Próba skrętówki, sprawnie jednak wyszedł z niedogodnej pozycji. Middlekicki Browna, desperackie obalenia rywala, z którymi ten nie miał problemów. Mocne wymiany z obu stron pod siatką! Brown rzucał cepami na lewo i prawo, rywal odpowiadał! Złapany uchwyt. Próba obrotowego łokcia TJ-a, klincz rozerwany przez Chaveza. Dwa mocne ciosy Amerykanina, kolejna próba sprowadzenia. Superman punch ze strony TJ-a. Sprowadzenia w wykonaniu Chaveza! Ground’n’Pound po stronie debiutanta w organizacji UFC, ależ dyspozycja!

Sędziowie jednogłośnie wskazali Danny’ego Chaveza jako zwycięzcę, punktując 3x 29-28.

115 lb: Livia Renata Souza (14-2) vs. Ashley Yoder (7-6)

Runda 1:

Livia Souza rozpoczęła od kopnięcia na tułów. Niskie kopnięcie Yoder, błyskawiczne zajście za plecy, doskonała obrona Brazylijki, która zrzuciła oponentkę. Ta w celu obejścia pozycji spróbowała skrętówki, Souza jednak trafiła do gardy. Brazylijka po wstaniu spuściła mocny cios na głowę Ashley. Obie mocno ruszyły w stójce, wymieniając ciosy. Souza celniejsza, atakowała niskimi kopnięciami. Próba obalenia w wykonaniu Souzy pod siatką, przeciwniczka podchwyciła głowę, jednak została obrócona w klinczu. Próba desperackiego obalenia Souzy na koniec rundy, skontrowana przez Amerykankę, która spuściła kilka ciosów na jej głowę.

Runda 2:

Niskie kopnięcia Souzy, próba zepchnięcia na siatkę przeciwniczki w wykonaniu Yoder. Obalenie z klinczu, choć Souza od razu wstała i znajdowała się w klinczu pod siatką. Wymiany na kolana, zdecydowanie silniejsza i sprawniejsza w uchwycie była zawodniczka z USA. Zerwany klincz, niskie kopnięcia Brazylijki. Ponownie złapany klincz po stronie Yoder. Dobra obrona Souzy. Uchwyt zerwany, zmyłka w wykonaniu Brazylijki, wysokie kopnięcie. Próba zajścia za plecy po stronie Yoder, chęć założenia balachy, lecz daleko poza celem. Kontrola uchwytu w wykonaniu zawodniczki z USA.

Runda 3:

Ponowne lowkicki Brazylijki, próba frontalnego kopnięcia Amerykanki, choć tym razem poza celem. Mocne prawe Souzy, próba jaba na korpus. Kolejne niskie kopnięcia Souzy, Yoder zainicjowała klincz, choć została obrócona przez przeciwniczkę. Na rozerwanie dwa ciosy sierpowe w wykonaniu Brazylijki, w odpowiedzi prosty Amerykanki. Middlekick Yoder, Souza zmęczona i zepchnięta do defensywy. Niskie kopnięcia Livii. Dwa ciosy Souzy, celniejsza kombinacja w wykonaniu Yoder. Frontalne kopnięcie na tułów po stronie zawodniczki z USA. Próba rzutu Souzy, zajście za plecy, próba duszenia w wykonaniu Brazylijki, jednak nieudana.

Sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo Livii Souzy, punktując 2x 29-28, 30-27.