FEN 28: Dominik Zadora jednogłośnie lepszy od Piotra Sokoła

262

Dominik Zadora jednogłośnie wypunktował Piotra Sokoła podczas gali FEN 28.

Runda 1:

Sporo kombinacji w wykonaniu Dominika Zadory, kolana, niskie kopnięcia, liczenie. Piotr Sokół próbował odpowiadać kopnięciami, jednak nadział się na kolejną kontrę lewym przeciwnika, Sokół ponownie znalazł się na deskach. Zadora nie odpuszczał po przerwie i ponownie ostro wywierał presję, terroryzując na przemian głowę ciosami i tułów kolanami. Wycięcie Dominika, przeciwnik zamknięty na siatce, mnóstwo ciosów Zadory, kolana, podbródkowe. Wysokie kopnięcie byłego mistrza przestrzelone na koniec rundy.

Runda 2:

Niskie kopnięcie Zadory, po chwili akcja ponowiona. Mocno niecelna kombinacja Piotra Sokoła. Wewnętrzne lowkicki byłego mistrza, przeciwnik z celną kombinacją ciosów na głowę i nogę wykroczną rywala. Klincz, kolano Sokoła. Zadora wyraźnie i niepokojąco zwolnił, po kapitalnej rundzie pierwszej.

Runda 3:

Dużo bardziej aktywny w ostatniej odsłonie walki był Piotr Sokół, który świetnymi kombinacjami bokserskimi zakończonymi kopnięciami traktował przeciwnika. Zadora wyłącznie zasłonięty za podwójną gardą, po chwili odpowiedział kombinacją prawego i lewego, traktując także przeciwnika niskim kopnięciem. Podbródkowy Sokoła, lowkick Dominika. Zadora bez sił zbierał sporo ciosów od rywala, sam traktował go wyłącznie niskimi kopnięciami. Klincz Sokoła na koniec walki, kolano na tułów. 

Sędziowie punktowali w stosunku 30-25, 29-26, 29-27 dla Dominika Zadory, który powrócił na ścieżkę zwycięstw po porażce w mistrzowskim pojedynku.