Po pilotażowych zajęciach poprowadzonych na Litwie, Gen.Tomasz Piotrowski informuje, że program Projekt Wojownik zawita na inne misje zagraniczne.

Podobnego wsparcia dla swoich żołnierzy udzielały Stany Zjednoczone m.in. podczas operacji w Afganistanie. Gen. Piotrowski uważa, że jeśli tam to się udało to czemu ma nie zadziałać u nas.

Biorąc pod uwagę fakt, jak odpowiedzialne zadania wykonują żołnierze na misjach, w jak długotrwałym stresie operują, gdy jeszcze dodać do tego kilkumiesięczną rozłąkę z bliskimi, to uważam, że jak najbardziej pożądane jest stworzenie im warunków do odreagowania właśnie przez sport. Tak jest w przypadku projektu Wojownik, gdzie jest to realizowane poprzez sztuki walki. W związku z tym uznaję za właściwe i pożądane kontynuowanie projektu w kolejnych Polskich Kontyngentach Wojskowych, w najbliższym czasie prawdopodobnie w Rumunii.

Projekt Wojownik się rozrasta, a pomysłodawca tego przedsięwzięcia płk. Szczepan Głuszczak małymi kroczkami stara się dotrzeć najdalej, gdzie stacjonują nasi żołnierze, czyli do Afganistanu.

Treningi na Łotwie poprowadził Tomasz Drwal (21-5) pierwszy Polak walczący dla największej organizacji MMA na świecie UFC. Podstawowe założenia projektu Wojownik, czyli przeciwdziałanie negatywnym emocjom, integracja środowiska weteranów, spotkania żołnierzy z autorytetem sportowym, a także propagowanie sportów walki zostały osiągnięte podczas łotewskiej edycji.

Zobacz również:Tomasz Drwal gościem Projektu Wojownik w Krakowie

Dotychczas w siedmiu krajowych edycjach Wojownika zorganizowanych przez wojsko wzięło udział ponad 300 żołnierzy, z czego większość to weterani polskich misji wojskowych.