Prezentujemy aktualizację naszego redakcyjnego rankingu polskich zawodników MMA po grudniu.

Na wstępie przypomnijmy, że ranking obejmuje polskich zawodników MMA, którzy w przeciągu roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek na zasadach MMA.

Waga kogucia:

W kategorii koguciej doszło do kilku znaczących zmian. Z rankingiem, ze względu na brak aktywności pożegnał się Bartosz Wójcikiewicz. W związku z wypadnięciem wspomnianego zawodnika – każdy fighter znajdujący się dotychczas pod piątą pozycją, którą piastował Wójcikiewicz – awansował o jedno oczko. Wakat w rankingu wypełnił perspektywiczny Wojciech Pająk, który znalazł się na 10-tym miejscu.

Waga piórkowa:

Z powodu zmiany kategorii wagowej i debiutu w nowej dywizji, Łukasz Charzewski zadebiutował w rankingu dywizji do 66 kg na piątym miejscu. Tym samym, „Harry” strącił znajdujących się pod tym miejscem zawodników, zapewniając wylot Piotrowi Kacprzakowi z TOP 10.

Waga lekka:

W dywizji lekkiej zadebiutował zwycięzca europejskiego turnieju PFL – Jakub Kaszuba, który osiadł na piątym miejscu. Dotychczas zajmujący tę pozycję Borys Mańkowski spadł o jedno oczko, poza tymi dwiema zmianami – wszystko zostało tak, jak było, gdyż wspomniany wyżej Łukasz Charzewski zmienił kategorię wagową, a co za tym idzie, został usunięty z TOP 10 wagi lekkiej.

Waga półśrednia:

W kategorii do 77 kg, Andrzej Grzebyk zamienił się miejscem z Cezarym Oleksiejczukiem.

Waga średnia:

Do wielu przetasowań doszło w wadze średniej. Zajmujący dotychczas czwartą lokatę Tomasz Romanowski zaliczył ogromny spadek, bo aż o cztery oczka, lądując na ósmym miejscu. O jedno oczko awansował Robert Bryczek oraz nowy tymczasowy mistrz OKTAGONu – Piotr Wawrzyniak. O trzy pozycje awansował także Damian Janikowski, który dotychczas otwierał ranking – aktualnie znajduje się natomiast na siódmej pozycji. Bartosz Leśko oraz Michał Materla spadli o jedną pozycję.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Pełen ranking znajduje się do wglądu TUTAJ.

Autorzy: Marek Romanowski, Michał Malinowski, Grzegorz Nielubiak, Fabian Warzecha