Już 6 lipca, na gali UFC 239 – Holly Holm (12-4) stanie do największego wyzwania w karierze, mierząc się z podwójną mistrzynią, Amandą Nunes (17-4) o pas kategorii koguciej kobiet, w co-main evencie wydarzenia. Pretendentka wypowiedziała się na temat Nunes i pojedynku.

Jedna z najczęściej otrzymujących pojedynki mistrzowskie zawodniczek – Holly Holm już niebawem, bo 6 lipca – stanie do bardzo ważnego starcia, gdyż zmierzy się z uważaną przez wielu za najlepszą zawodniczkę kobiecego MMA na świecie – podwójną mistrzynią, Amandą Nunes.

Jeśli masz pasy dwóch różnych kategorii wagowych, potwierdzasz swoją ogromną klasę.

powiedziała na temat mistrzyni Holm dla portalu MMA Junkie, po chwili dodając jednak:

Ale nie mierzyła się jeszcze z Holly, a to ją już wkrótce czeka. To będzie zupełnie inna walka. Czy ona jest świetną zawodniczką? Tak. Czy ja także taką jestem? Oczywiście. Ona nie byłaby w tym miejscu, w którym się aktualnie znajduje, gdyby nie zaliczyła tak wspaniałych wygranych. Zatem tak, to będzie bardzo duża walka, ale jestem na to gotowa, harowałam jak wół, żeby się dobrze przygotować. Pracuję ciężko, żeby wygrać.

Po dość zaskakującym zestawieniu pojedynku Nunes vs. Holm, pretendentka słyszała wiele głosów, że przegrała z Cris CyborgValentiną Shevchenko, natomiast jej najbliższa rywalka – obie zawodniczki pokonała. Zatem, w opinii wielu – pojedynek ten będzie łatwym zwycięstwem dla podwójnej mistrzyni. Holm uważa natomiast, że to „style robią walki” i wierzy, że jej styl nie przypasuje mistrzyni.

Kiedy zawodnicy wdają się w wymiany, każdy, kto pierwszy trafi, pośle rywala na deski. Każda walka jest inna, moja potyczka z Cyborg była zupełnie inna niż walka między Amandą i Cyborg. Można spojrzeć na to wszystko z zupełnie innej perspektywy. Spójrzmy na walki Shevchenko z Nunes, gdzie Shevchenko będąc bardzo techniczną zawodniczką, sprawiała sporo trudności Amandzie.

Kontynuując, Holly Holm dodała:

Spójrzmy na Cris Cyborg, Shevchenko jest mistrzynią w wadze muszej, a Cyborg jest mistrzynią w wadze piórkowej. Lecz Nunes walczyła z Shevchenko w wadze koguciej. Do czego dążę, Amanda nokautuje większe zawodniczki, zaś ma problemy z tymi smuklejszymi. Dlatego nie można nigdy mówić: „Och, ona zrobiła to w tamtej walce, zatem pewnie zrobi to samo ze mną”. Każdy zawodnik ma swój własny styl i nikt nie jest taki sam. Nie jestem Cyborg, nie jestem Shevchenko. Jestem Holly Holm.

Poza starciem pań, na karcie walk gali UFC 239 zobaczymy również Jana Błachowicza witającego Luke’a Rockholda w nowej dla byłego mistrza kategorii wagowej, a także starcie Jona JonesaThiago Santosem o pas dywizji półciężkiej.

źródło: bjpenn.com