Darren Till podzielił się predykcją na potencjalny pojedynek mistrza wagi średniej – Alexa Pereiry z niepokonanym Khamzatem Chimaevem.

Po sensacyjnym odebraniu pasa mistrzowskiego z rąk Nigeryjczyka, Alex Pereira wielokrotnie wywoływany był do tablicy przez niektórych zawodników – m.in. Luke’a Rockholda czy Khamzata Chimaeva. Z tym ostatnim, mistrz dywizji średniej chciał nawet stoczyć walkę na gali UFC 283 w Rio de Janeiro, warunkiem było jednak zakontraktowanie starcia w limicie kategorii półciężkiej, gdyż Brazylijczyk nie byłby w stanie zbić do kategorii średniej w tak krótkim czasie.

Zobacz takżeAlex Pereira vs. Khamzat Chimaev na UFC 283 w… wadze półciężkiej?

Propozycję tę Szwed oczywiście odrzucił. Nadal jednak nawoływał o walkę mistrzowską z Pereirą, tu i ówdzie prowokując czempiona wagi do 84 kg.

Jak jednak zostało niedawno zaanonsowane, to nie Szwed stanie naprzeciwko „Poatana”. Szef organizacji UFC wyjawił bowiem, że kolejnym przeciwnikiem Brazylijskiego mistrza będzie Israel Adesanya, który powalczy o odzyskanie tronu. Starcie odbędzie się na gali UFC 287 w Nowym Jorku.

Jak jednak potencjalne zestawienie pomiędzy Chimaevem a Pereirą typuje Darren Till?

Khamzat by go poturbował, walka potrwałaby 30 sekund. Khamzat by go pokiereszował.

Till i Chimaev wielokrotnie pokazywali się wspólnie, nie tylko na treningach. Liverpoolczyk zna zatem możliwości i umiejętności „Borza”, choć może ze względu na brak obiektywności nieco je przecenia…

Aktualnie nie wiadomo, z kim zmierzy się w kolejnym starciu robiący furorę Khamzat Chimaev. Sensownym kandydatem do starcia ze Szwedem wydaje się być Colby Covington, bądź Belal Muhammad.

źródło: bjpenn.com