Negocjacje o mistrzowską potyczkę w kategorii półciężkiej nadal trwają. Wydaje się, że na prowadzeniu nieustannie jest dwóch zawodników – Jan Błachowicz oraz Glover Teixeira. Ten drugi ponownie zaapelował o takie starcie.
Aktualny czempion dywizji do 93 kilogramów – Jiri Prochazka (29-3-1) – zdecydowanie nie może narzekać na brak zainteresowania. Mnóstwo topowych, występujących w tej wadze fighterów chciałoby skrzyżować z nim rękawice. O mistrzowską potyczkę już od dłuższego czasu upomina się nasz rodak, Jan Błachowicz (29-9), który twierdzi, iż mógłby to być największy pojedynek w historii Starego Kontynentu.
Zobacz także: Jiri Prochazka: Chcę walczyć z Janem Błachowiczem, to dla mnie wyzwanie
W grze pozostaje jeszcze jednak chociażby Glover Teixeira (33-8), któremu Czech niedawno odebrał trofeum. Przy każdej, możliwej okazji zwraca się on z prośbą ponownego zestawienia. Tym razem nie było inaczej.
Let’s do it again. Everybody wants to see it and I want to prove that I am still the best. @ufc @UFCBrasil @danawhite @jiri_bjp pic.twitter.com/OGzCk8YQ45
— glover teixeira (@gloverteixeira) July 3, 2022
„Zróbmy to ponownie. Każdy chce to zobaczyć i zamierzam udowodnić, że nadal jestem najlepszy.”
Zawodnicy po raz pierwszy spotkali się w oktagonie, w czerwcu tego roku. Podczas 275. edycji, to „Denisa” finalnie opuścił arenę jako triumfator, poddając oponenta w ostatniej, mistrzowskiej odsłonie. Każdy, kto oglądał tę potyczkę, doskonale zdaje sobie jednak sprawę, jaki miała ona wcześniej obraz, więc nic dziwnego, iż Brazylijczyk ciągle upomina się o rewanż.
Źródło: Twitter/Glover Teixeira















![MMA Replay: Patryk Kaczmarczyk analizuje zwycięstwo nad Soldaevem – „Wiedziałem, że go złamię” [WYWIAD]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2026/01/Miniaturka-MMA-Replay-v1-kopia-218x150.webp)
![MMA Replay: Adrian Bartosiński analizuje swoją walkę z Andrzejem Grzebykiem – nowy format dla fanów MMA [WYWIAD]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/12/maxresdefault-218x150.webp)
![Wzór na MISTRZA z Michałem Sobiechem #5 | Przygotowanie mentalne i fizyczne – rola adaptogenów [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/maxresdefault-218x150.jpg)
![Wzór na MISTRZA z Michałem SOBIECHEM #4 | MMA | Dieta | Doping | Suplementy | KSW 105 [PREMIERA o 19:00]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/maxresdefault-2-218x150.webp)
![MMA TuNajt #320 | TYPOWANIE XTB KSW 105 + przegląd kursów FORTUNY [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-320-218x150.png)








