Były kolega z maty Caina Velasqueza nie wierzy w to, że stanowi on jakiekolwiek zagrożenie dla innych ludzi i nie powinien w związku z tym pozostawać w areszcie do czasu, aż sąd wyda prawomocny wyrok w jego sprawie.

Zdaniem Khabiba Numragomedova, Velasquez powinien dostać możliwość wyjścia za kaucją. Tymczasem były mistrz UFC w wadze ciężkiej pozostaje za kratkami od kilku tygodni w efekcie dramatycznego incydentu, o którym pisaliśmy tutaj. Cain został oskarżony o ostrzelanie w marcu tego roku samochodu, w którym przebywał podejrzany o pedofilię Harry Goularte. Kule Velasqueza dosięgnęły jednak nie Goularte, ale jego ojca – Paula Bendera.

Numragomedov w rozmowie z TMZ przyznał, że nie pojmuje, dlaczego tylko Velasquez pozostaje w areszcie, a człowiek oskarżony o molestowanie dziecka przebywa na wolności.

Każdy na całym świecie, kto ma do siebie szacunek, kto kocha swoją rodzinę, zrobiłby dokładnie to samo.  Dajcie spokój… przecież nikt nie myśli trzeźwo o tym, co zgodne z prawem, a co nie, gdy rzecz dotyczy jego własnej rodziny! Trzeba zawsze chronić swoją rodzinę, po prostu. Skoro czynią to nawet zwierzęta, tym bardziej mogą robić to ludzie…

podzielił się swoją perspektywą niepokonany Dagestańczyk i skrytykował wymiar sprawiedliwości za nierówne potraktowanie obu stron zdarzenia:

Mówi się o przestrzeganiu prawa, o więzieniu, ale ja tego nie rozumiem. To nie jest w porządku. On [Velasquez] przebywa w areszcie, a ten drugi gość jest na wolności. No, to co z nim? Co z tym drugim? Wsadźcie go też do paki! On jest dużo bardziej niebezpieczny dla otoczenia, niż Cain Velasquez.

podkreślił.

źródło: TMZ/MMAjunkie.com

Czy Cain Velasquez powinien zostać zwolniony z aresztu?
×