Jak dowiadujemy się z oficjalnego profilu Marty Wadery Waliczek (3-1), Polka stanie do swojej pierwszej obrony pasa organizacji Samara MMA w kwietniu tego roku.
Marta Waliczek, doskonale znana fanom K-1 i MMA zawodniczka trenująca pod kierunkiem Damiana Herczyka w Daas Berserkers Team Bielsko-Biała, w obronie tytułu mistrzowskiego w wadze koguciej zmierzy się z Zaira Dyshekovą (6-2). Walka pań odbędzie się podczas gali Bitwa o Wołgę 10, którą zaplanowano na 14 kwietnia w Toliatti (Rosja).
W maju ubiegłego roku Marta znokautowała wysokim kopnięciem w 3 rundzie Karinę Vasilenko (4-6) podczas gali Bitwa o Wołgę 4 i zdobyła pas mistrzowski dywizji koguciej kobiet.
Dlaczego zatem Marta wraca dopiero teraz na kolejną walkę? Zapytany o obronę pasa rosyjskiej organizacji Samara trener Herczyk odpowiedział następująco:
Obrona tego trofeum miała odbyć się już w październiku. Strona rosyjska nie poinformowała nas, że przenieśli Martę na grudzień. My dowiedzieliśmy się o tym z plakatu. Walka w grudniu nie była możliwa ze względu na pracę Marty, która jest policjantką i nie było możliwości wzięcia wolnego z powodu odbywającego się w tym okresie szczytu klimatycznego. Po tym, jak się o tym dowiedzieliśmy, udało nam się dogadać kolejną walkę w innej organizacji, ale rywalka złamała nogę. Marta była tym faktem bardzo poirytowana, ponieważ planowaliśmy nawet dwa występy do końca 2018 roku.
Marta Waliczek posiada również pas mistrzowski w formule K-1 organizacji Fight Exclusive Night, ale póki co nie wiadomo, czy będzie jeszcze występować pod tym szyldem. FEN stawia obecnie bardziej na kobiece MMA, a nie kickboxing.
źródło: facebook















![MMA Replay: Patryk Kaczmarczyk analizuje zwycięstwo nad Soldaevem – „Wiedziałem, że go złamię” [WYWIAD]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2026/01/Miniaturka-MMA-Replay-v1-kopia-218x150.webp)
![MMA Replay: Adrian Bartosiński analizuje swoją walkę z Andrzejem Grzebykiem – nowy format dla fanów MMA [WYWIAD]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/12/maxresdefault-218x150.webp)
![Wzór na MISTRZA z Michałem Sobiechem #5 | Przygotowanie mentalne i fizyczne – rola adaptogenów [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/maxresdefault-218x150.jpg)
![Wzór na MISTRZA z Michałem SOBIECHEM #4 | MMA | Dieta | Doping | Suplementy | KSW 105 [PREMIERA o 19:00]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/maxresdefault-2-218x150.webp)
![MMA TuNajt #320 | TYPOWANIE XTB KSW 105 + przegląd kursów FORTUNY [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-320-218x150.png)






